Šorm zvítězil v běhu na 400 metrů před Maslákem. Bronzový medailista ve smíšené štafetě z loňského mistrovství světa v Budapešti vyhrál suverénně v čase 47,01 sekundy. Trojnásobný světový i evropský šampion v hale Maslák doběhl za 47,70. V prvním běhu však byli dva borci rychlejší a české duo tak bralo třetí a čtvrté místo.

Třetí pozici obsadila v soutěži výškařek Hrubá, která skočila 187 centimetrů. Zvítězila Litevka Urté Baikštytéová výkonem 192 centimetrů.

Tom Walsh na Zlaté tretře v Ostravě
Sezonu chci zahájit dlouhými pokusy, hlásí Walsh. V Ostravě ho vyzve Staněk

V mužské tyčce potvrdil roli favorita světový rekordman Švéd Armand Duplantis, ale šestimetrová hranice mu nezvykle odolala. Při prvním letošním startu se musel spokojit s výkonem 580 centimetrů.

Běh žen na 60 metrů překážek ovládla mistryně světa z roku 2022 Nigerijka Tobi Amusanová v africkém rekordu 7,77 sekundy. O pět setin překonala 25 let starý výkon krajanky Glory Alozieové.

Štefela doskočil do Říma

Výškař Jan Štefela vyhrál halový mítink v německém Wuppertalu a výkonem 228 centimetrů splnil limit pro účast na letním mistrovství Evropy v Římě. Tři pokusy českého reprezentanta na výšce 233 byly neúspěšné.

Dvaadvacetiletý Štefela skočil před dvěma týdny ve Stromovce 230 a vylepšil si osobní rekord o šest centimetrů. Jenže pražský závod nebyl součástí kalendáře Evropské atletiky, a tak se jeho výkon jako splněný limit nepočítal. Svěřenec Jaroslava Báby se dočkal až teď.

Hranici 230 překonal bývalý mistr Evropy do 23 let jako první český výškař od roku 2015, kdy se to povedlo právě bronzovému olympijskému medailistovi Bábovi.