„Nešlo o to, že bych měla fandit fialovému družstvu. Tak to asi nebral nikdo, spíš jsem spokojená s výkony. Viděli jsme jiný formát atletiky, která měla vysokou kvalitu. Líbilo se mi tady a jsem nadšená,“ vyprávěla nejlepší česká oštěpařka.

Role nadšené divačky, medaile a focení

Pravidla, podle kterých se v Ostravě závodilo, by však do velkých atletických soutěží nezaváděla. Nezdálo se jí třeba vylučování.

„Ve vrzích byly některé výhry překvapivé. Bylo to vabank a šanci měli i jiní. Závodníci se systému musí přizpůsobit. Jako divák jsem si vše užila. Každý se snažil, někdo byl trošku víc zklamaný, ale na druhou stranu se takhle závodí jednou za čtyři roky,“ popisovala.

Víkendový pobyt v Ostravě se dvěma dětmi byl náročný. „Nevím, jestli si to někdo dovede představit. Ono nejde jen

o děti, ale i o to, co jsem zažívala. Jak vyšlo najevo, že jsem zpětně získala titul ze šampionátu v Tegu, tak bylo okolo mě až moc živo. Normálně lidi zapomínají. Jsem už pro ně asi taková chodící legenda, která chce ještě závodit. Skoro každý se se mnou chtěl vyfotit,“ pokračovala.

„Nebylo to snadné pro mě ani pro Lukáše, který měl děti víc na starosti. Darek byl jeden den hrozně unavený, a to ležel v kočárku. Asi na něj působil hukot tribun,“ přemítala.

Sama si pasívní účast na stadionu pochvalovala. „Po dlouhé době jsem viděla atletiku z tribuny. Většinou bývám přímo na ploše nebo se dívám v televizi. Takhle to bylo taky zajímavé.“

Návrat odstartuje rodinné soustředění

I když je sotva po šestinedělí, snaží se hýbat a chce co nejdřív začít trénovat.

„Minulý týden jsem si v Kladně zkoušela hodit. Byla jsem tam doprovodit Karu Wingerovou z amerického týmu a musím říct, že mi to docela šlo,“ usmívala se světová rekordmanka.

Jestli si jako po prvním porodu vyzkouší na podzim někde zazávodit, ještě neví.

„Jedeme na rodinné soustředění. Chci se začít víc pohybovat, a jestli bude v říjnu slušné počasí a našly by se vhodné závody, třeba bych o tom uvažovala. Ale rozhodně nic nehrotím. Ze všeho nejdřív se musím po třech dnech v Ostravě pořádně vyspat. Nejsem nesmrtelná,“ dodala.