Vypadalo to, že si pro první místo běží etiopský rodák Maru Teferi v barvách Izraele. V poslední fázi závodu na 42,195 kilometrů vedl s pohodlným náskokem pěti sekund. Jenže se nechal zaskočit Ringerovovým nástupem na posledních dvě stě metrech, který se kolem něj krátce před cílem prosmýkl. Rodák z Überlingenu tak prokázal skutečné srdce bojovníka.
„Na každém maratonu dochází k překvapení. Začínal jsem jako běžec na pět kilometrů, a proto jsem měl v závěru hodně sil. Teď jsem mistrem Evropy,“ usmíval se třiatřicetiletý vytrvalec, který běžel maraton teprve počtvrté v životě a dosáhl času 2:10:21.

Není však žádným nováčkem. V závodě na 5000 metrů získal bronz už při ME 2016 v Amsterdamu a na vytrvaleckých tratích má na kontě rychlé časy: 13:10,94 (5000), 27:36,52 (10 000) a 2:08:49 (maraton).
Izraelci věnovali zlato obětem masakru na OH 1972
Maru Teferi prohrál o dvě vteřiny a smutek mu částečně nahradil izraelský triumf v týmové soutěži. Družstvo své vítězství věnovalo památce 50. výročí tragických událostí, které se staly na olympijských hrách v Mnichově 5. září 1972.
Teroristická skupina Černé září tehdy ve čtyři hodiny ráno přelezla plot olympijské vesnici a vtrhla do budovy, kde byli ubytování sportovci Izraele. Dva hned zabili a devět dalších vzali jako rukojmí. Po celodenním vyjednávání odvezli teroristé rukojmí na leteckou základnu Fürstenfeldbruck ve třech vrtulnících.

Bylo pro ně připraveno letadlo Lufthansy, kterým měli chtěli odletět do Káhiry. Vrtulníky přistály ve 22.25 a o několik minut později německá policie zahájila palbu ve snaze zachránit devět olympioniků. Akce však neměla šanci na úspěch. Všichni rukojmí byli zabiti. S nimi pět teroristů, tři byli zajati.
„Máme velkou radost z našeho týmového zlata a rádi bychom medaile věnovali všem rodinám tehdejších obětí. Posíláme vám svou lásku,“ vzkázal za celé družstvo Maru Teferi.