„To byl tak strašně neskutečný závod, celou dobu se mi běželo tak strašně dobře,” hodnotila vytrvalkyně ze Spartaku Praha 4 bezprostředně po závodě, který dokonce v prvních kolech táhla v čele.

„Začátek byl hrozně pomalý, tak na mě trenér houkl, ať za to klidně vezmu a nebojím se,” pokračovala svěřenkyně trenéra Václava Janouška, která se do rekordních tabulek zapsala už koncem března, kdy v Istanbulu zaběhla půlmaraton za 1:10:14.

Moira Stewartová
Rychlý půlmaraton v Istanbulu? Moira Stewartová chce zaběhnout český rekord

„Po nějaké době se utvořila skupinka holek, ve které jsme se prostřídaly. Běželo se mi strašně parádně a dokonce mi přišlo, že jsem skoro pořád musela brzdit,” radovala se dcera skotského otce a české matky.

„Měla jsem malou krizičku na osmém nebo devátém kilometrů, ale po doběhnutí jsem vůbec nemohla uvěřit svému času. Je to opravdu neskutečné,” usmívala se běžkyně, která v Pacé vylepšila osobní rekord o neskutečných necelých 43 vteřin.

Zuzana Hejnová
Hejnová ukončila kariéru. Dvojnásobná mistryně světa je těhotná

Stewartové navíc v elitní evropské konkurenci chybělo necelých pět vteřin, aby skončila třetí. „Šesté místo v evropské soutěži? V životě bych neřekla, že se takhle vysoko umístím. Ani jsem nevěděla, že naše skupinka bojuje o třetí místo,” divila se.

„Finiš už tam prostě nebyl, ostatní holky nejspíš trénují na kratší tratě a mají lepší závěr,“ přiznala Stewartová. „Šesté místo ale beru všemi dvaceti.”