Na útulném stadionku se sešlo na čtyři stovky účastníků starších šedesáti let. „Zaslechl jsem, že tu máme někoho ve věku sedmadevadesát, což ohodnotíme speciální cenou,“ vyprávěl zakladatel her Huf.

Na výběr bylo celkem sedm soutěžních disciplín. Letní biatlon, běžecký slalom, nordic walking, pétanque či skok do dálky. Z méně známých sportů byl pak hodně oblíbený woodball, který je kombinací kroketu a golfu.

Vyzkoušet si mimo soutěž bylo možné také další specialitku CzeBumBal, který se hraje s velkým skákácím míčem přes síť.

Pozornost také přilákal fotbal v chůzi, který si v exhibičním utkání zahrály také legendy Rada, Bittengel, Dobiáš, Skuhravý a Fiala. Proti nim pomohl výběru asociace Sport pro všechny další legionář David Jarolím.

„Je to zajímavé, ale hodně nezvyk, když se člověk nemůže rozeběhnout. Jako alternativa pro starší, aby měli nějaký pohyb, je to ale určitě fajn,“ řekl bývalý záložník.

O pořadí na Kotlářce, kam zavítali podpořit seniory také Barbora Špotáková či Imrich Bugár, tolik nešlo. I když si všichni své dosažené výsledky pečlivě kontrolovali, důležité byly hlavně úsměvy na tvářích a všudypřítomná pohoda.

„Moc jsme si to tu užili. Je fajn se sejít na takové akci a zasportovat si,“ pochválila za všechny jedna z účastnic.