Slavnostní vyhlášení se uskuteční od 21:40 tradičně v pražském hotelu Ambassador - Zlatá husa na Václavském náměstí.

O výsledcích rozhodlo hlasování 136 funkcionářů, trenérů a novinářů. Ti do elitní desítky zvolili vedle Hejnové také výškaře Jaroslava Bábu, tyčkaře Michala Balnera, chodkyni Anežku Drahotovou, mílaře Jakuba Holušu, dálkaře Radka Jušku, vícebojařku Elišku Klučinovou, sprintera Pavla Masláka a oštěpaře Barboru Špotákovou a Vítězslava Veselého.

Hejnová je favoritkou díky tomu, že na MS v Pekingu získala pro české barvy jedinou medaili, navíc ovládla i Diamantovou ligu. Mezi elitu se vrátila po zlomenině nohy a zranění paty, které ji provázelo celou minulou sezonu, takže ji předčasně ukončila. Letošními výkony se dostala i do užšího výběru nejlepších atletů světa i Evropy.

Rekordmany v počtu prvenství v anketě jsou se sedmi triumfy koulařka Helena Fibingerová a oštěpaři Jan Železný a Barbora Špotáková, která ovládla hlasování loni a šestkrát za sebou v letech 2007 až 2012. Hejnová se na trůn vrátí po premiérovém vítězství v roce 2013, v němž rovněž vyhrála MS. Kromě atleta bude vyhlášen i nejlepší trenér, junior a objev sezony.

Večerem již podeváté v řadě budou provázet Monika Absolonová a Aleš Háma a během galavečera vystoupí například Petr Kolář, Meky Žbirka, Jana Kirschner či skupina No Name.