Jak hodnotíte posunutí olympijských her?
Je to samozřejmě složitá situace, ale v souvislostech a okolnostech, které se nyní dějí, je to pochopitelný krok. Zdravotní hledisko všech lidí na planetě je pochopitelně důležitější než olympijské hry, takže to považuji za správné rozhodnutí.

On-line ke koronaviru ZDE.

Čekala jste odložení o rok?
Chvíli jsem tajně doufala, že by se mohla olympiáda odložit třeba na září, říjen, ale v této chvíli se nedá dělat nic jiného než odklad o rok. Rozhodnutí pochopitelně respektuji, přijde mi to nejrozumnější. Strach a obavy, nejistota z dalšího vývoje situace, jsou celosvětové.

Vaše příprava směřovala k létu, co teď?
Z přípravy mám dobrý pocit a věřím, že aspoň v nějakých závodech třeba na domácí půdě budu moci formu prodat. Ale nyní má celá planeta daleko větší problém a tomu je potřeba se přizpůsobit. Jsem z odložení trochu smutná, ale teď je důležité, aby se situace uklidnila a až se to podaří, budu mít obrovskou radost. Problémy sportovců jsou v tomto kontextu naprosto nicotné.

 
Najdete motivaci na příští olympiádu, v době jejího konání vám bude čtyřicet?
Chce to svůj čas. Uvidím na podzim a věřím, že motivace přijde. Jsem optimistka, ale v této chvíli není na rozhodování správná doba. Nicméně mám mladého trenéra, spolupráce funguje velmi dobře a rozhodně to není žádné trápení, že bych dřela do krve a těšila se, až skončím. Je to příjemná spolupráce, a tak si dovedu pokračování do dalšího roku představit.
 
Jak teď trénujete?
Pro trénink mám spoustu věcí doma. Dukla je zavřená, s trenérem jsme ale v kontaktu na dálku a funguje to. Hlavní příprava na sezonu máme hotovou, takže s tréninkem problém nemám ani v těchto podmínkách. Trénuji doma a popřípadě běhám venku v lese či na zahradě.

Učíme se první písmenka


 Obejdete se zatím bez oštěpařského tréninku?
Všechno záleží na tom, jak se bude vyvíjet dál situace. Stále věřím, že sezona u nás začne a v létě se nějaké mítinky uskuteční. Přípravu teď upravujeme ze dne na den. Až budu vědět, že mě třeba v červnu nebo v červenci čekají nějaké starty, tak se tomu přizpůsobím. Kdyby se mi i v této sezoně povedl nějaký pěkný výkon, bylo by pro mě dalším motivem a impulsem.


 
Jak prožíváte aktuální situaci doma?
Musím říci, že docela dobře. Máme zahradu s hřištěm. Janek je v první třídě, učím se s ním první písmenka. Nemám s tím problém, naopak si to užíváme. Snažíme se hledat i v tomto stavu pozitiva. Když jste s dětmi, tak se jim přizpůsobíte velmi dobře. Jako rodina jsme víc spolu a z tohoto pohledu je to fajn. Takže já se mám v rámci možností dobře.


 
Co byste vzkázala fanouškům?
Velice dobře si uvědomuji, že většina lidí má daleko větší problémy než já. Všem moc přeji, aby to zvládli. Aby v sobě našli sílu, hledali nové možnosti a nepodléhali pesimismu. Držím všem palce, aby je víra neopouštěla. Proti mnohým jsou mé problémy sportovce naprosto malicherné.

Koronavirus v Česku