„Vést takový podnik pro mě znamenalo novou zkušenost. I když možná jsem se měla raději schovat a šetřit síly," povídala. Umístění ji i tak potěšilo. „Mrzí mě jen, že na posledních třiceti metrech mě předběhly dvě soupeřky. Jinak jsem spokojená," líčila třicetiletá vytrvalkyně po závodě na 8150 metrů, které zdolala za 26:13 minuty.

V polovině listopadu rodačka z Trutnova trochu nečekaně podlehla při českém mistrovství v krosu Simoně Vrzalové, tentokrát ji nechala s přehledem za sebou. Vrzalová finišovala 28.

„Souboji mezi Češkami jsem si prošla v lyžování. Při běhání tohle vůbec neřeším, stále platí, že si sport hlavně užívám. Otázka je, jak by český šampionát vypadal nyní, forma šla nahoru," vysvětlila bývalá olympionička v běhu na lyžích.

Cukroví a trhy

Vrabcovovu.Nývltovou přes Vánoce čeká nabitý program. Vměstná do něj závody i příjemné chvíle v rodinném kruhu. „Je pravda, že mám napilno. Každý týden nějaký start, do toho pečení cukroví a snad stihnu nějaké vánoční trhy. Strašně se na Vánoce těším. Snad po 25 letech je strávím v klidu. Všechny aktivity jsem si naplánovala sama. Od trenéra, alias manžela, jsem dostala dovolenou," smála se atletka, kterou čeká před půlkou ledna soustředění v Livignu.

Jako jediný český závodník se do mužského klání na mistrovství Evropy vydal Jiří Homoláč z Chudčic na Brněnsku, který obsadil 61. pozici. „Byl to mazec. Dělal jsem, co jsem mohl, ale na ty rychlíky jsem nestačil," napsal na svém facebookovém profilu.

TAKÉ ČTĚTE: Vrabcová-Nývltová při premiéře na ME v krosu skončila patnáctá