Sedmibojařka Eliška Klučinová trochu polevila z rozletu po prvním dnu a klesla na osmé místo. Ve skoku dalekém předvedla výkon 612 cm, o 13 cm méně než při svém českém rekordu z loňského mítinku v Kladně. Oštěpem hodila 45,76 metru. Nyní má 5404 bodů a v mezisoučtu ztrácí na národní maximum čtyři body, byť po pondělní třetí disciplíně na něj měla náskok 60 bodů. Na překonání rekordu musí běžet závěrečnou osmistovku alespoň za 2:16,22.

Čtyři Bábovi soupeři prošli do finálové dvanáctky i se skokem přes 226 cm, který zvládli na první pokus. Limit 231 nebyl k postupu potřeba. Vedle českého reprezentanta vypadli i obhájce titulu Američan Jesse Williams či domácí Alexej Dmitrik.

Chyběl kousek a Bába mohl být v již šestnáctém finále na vrcholné akci v kariéře. „Štěstí," uvedl s pokrčením ramen. První pokus na 226 spadl jen lehce, snad ještě nadějnější byl třetí skok na 229 cm. Mrzí mě to, chyběl kousek a mohl jsem být ve finále," prohlásil.

Fyzicky prý byl připravený dobře, technicky ale skoky moc nezvládal. „Trošku se to bilo. Mám trochu problém s rozběhem, poslední dva kroky spíš brzdím než stupňuju tempo," posteskl si. „Hala nebyla špatná, ale venku to letos tedy nevyšlo," uznal.