„Je to trochu zavazující. Dosud jsem sportovce na takové úrovni netrénovala," povídá třiačtyřicetiletá Hlavoňová, která vyučuje na brněnské sportovní fakultě.

Sedmadvacetiletému Bubeníkovi vyšla skvěle předloňská sezona, kdy si osobní rekord vylepšil až na 231 centimetrů, v té uplynulé se však trápil. Na olympiádě v Riu de Janeiro třeba skočil jen 217 a obsadil až 35. místo.

„Nevyšel mi ani jeden z vrcholů roku, hledal jsem proto nový impulz a motivaci do tréninku. Můj hlavní cíl je uspět na srpnovém světovém šampionátu. Uvidím, jak na tom budu. Mnohé napoví už halová sezona," komentoval Bubeník změnu pro slovenský deník Šport.

Rezervy v síle

Pod novým vedením se připravuje už delší dobu. „Svaťa Ton je výborný trenér, Matúš chtěl něco změnit. Jeho nedostatky vidím ve špatném postavení určitých částí těla při rozběhu a odrazu a také má rezervy v síle. Pracujeme na posílení kotníku a lýtek. Potenciál Matúš má, jenže trénink je běh na dlouhou trať. Pár měsíců je málo," vysvětlil Cacek, který vedle vědecké a pedagogické práce na brněnské sportovní fakultě dělá třeba kondičního trenéra fotbalistům Zbrojovky.

Ani Hlavoňová, která radí s technikou, neočekává okamžité výsledky. „Vím, co výška obnáší. Jednou jsem změnila trenéra a tři čtvrtě roku nic neskočila. Úplně se změní stereotypy. Klidně se to může stát i Matúšovi," uvědomovala si Hlavoňová.