Americká firma TransStar Racing tvrdí, že do roku 2011 vyrobí prvních pět kusů svého nového supersportu, který má údajně dosáhnout maximální rychlosti na hranici 500 kilometrů za hodinu.

Společnost, jejíž tým tvoří bývalí konstruktéři NASA a automobilky Saleen příliš detailů o svém voze pojmenovaném Dagger GT. Na svém webu se ale chlubí výkonem 2000 koní a zrychlením z klidu na 100 kilometrů v hodině za méně než 1.5 vteřiny.

Možná brzy realita, možná jen žert

I když se tyto hodnoty zdají až příliš optimistické, před několika lety se to samé tvrdilo o Bugatti Veyron. To je dnes nejrychlejším vozem planety s výkonem 1000 koní. Někteří motorističtí komentátoři však společnost TransStar podezřívají, že se jedná o žert.

TransStar dále prohlašuje, že nepotřebuje miliardy dolarů na vývoj nových odolných dílů, protože se použité díly z velké části osvědčily jinde. Prvních pět kusů v příštím roce má následovat ihned dalších 10 v roce 2012.

Tvrzení TransStar Racing přichází v době, kdy se do války o maximální rychlost pouští čím dál více automobilek. Zatímco informace dalšího amerického výrobce Hennessey o "maximálce" 437 km/h svého superauta Venom GT nikdo nepotvrdil, francouzská značka Bugatti nedávno překonala se svým novým modelem Veyron Super Sport rychlost 431 km/h.