Až dosud se za nejdražší auto světa pokládalo Ferrari 250 GTO, které se v roce 2018 prodalo za 70 milionů dolarů. Ovšem nyní, jak na základě informací ze svých zdrojů uvádí specializovaný portál Motorius.com, byl tento rekord s velkou rezervou překonán. 

Vůz si můžete podrobně prohlédnout v naší komentované fotogalerii.

Autem, který měl neznámý kupující v tajné aukci za sto třicet milionů eur získat ( v přepočtu jde o bezmála dvě a čtvrt miliardy korun, je jeden ze dvou vzniklých exemplářů typu Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe. Podivné jméno v názvu je památkou na bývalého šéfa závodního oddělení stuttgartské automobilky Rudolfa Uhlenhauta, který toto auto "nafasoval" jako služební. Stalo se tak poté, co se Mercedes po obrovské tragédii v Le Mans v roce 1955 stáhl ze závodění a automobil připravený pro sezónu 1956 byl vlastně k nepotřebě.

Traduje se dokonce historka, že Uhlenhaut, který měl zpoždění při cestě na schůzku, zvládl s tímto autem ujet dvousetdvacetikilometrovou vzdálenost mezi Mnichovem a Stuttgartem za pouhou hodinu.

Na polovinu padesátých let se jednalo o opravdu mimořádně technický vyspělý vůz. Jeho třílitrový osmiválec s atmosférickým plněním měl výkon 310 koní a maximální rychlost kolem 300 kilometrů v hodině. To také díky mimořádně nízké hmotnosti, o kterou se zasloužila karosérie vyrobená ze slitiny hořčíku. Určitě se jednalo v té době o nejrychlejší auto, které dostalo klasickou poznávací značku.

Původní otevřená verze v roce 1955 sbírala vítězství při všech možných závodních podnicích. Mimo jiné také Targa Florio. Díky tomu pak byla vyhlášena také světovým šampionem sportovních vozů.

Za volantem se objevoval například také Stirling Moss.