6CZprávy o vývoji nového kupé 6C přitom sahají až do roku 2014, kdy se o plánované novince poprvé objevily kusé informace. Jak ale víme, Alfa Romeo pracuje hlavně na novém větším SUV, modernizaci či nástupci lehkého sporťáku 4C a také na nové generaci hatchbacku Giulietta.

V rámci této obměny a doplnění modelové řady by se tedy podle „absolutně důvěryhodného a legitimního zdroje“ z koncernu Fiat Chrysler (vlastník Alfy Romeo) nyní automobilce skvěle hodilo uvést i zbrusu nový sporťák 6C. Ten by specifikací konkuroval například Jaguaru F-Type nebo Porsche 911. O novince informoval magazín Carbuzz.

Jde o vůbec největší automobilový komponent vyrobený z titanu pomocí 3D tisku.
Bugatti vyrobilo největší brzdový třmen z titanu. Pomocí 3D tisku

Premiéra kupé 6C má podle všeho připadnout na období možná už letošního, nebo až příštího roku. Spuštění produkce prý začne v roce 2020. Tyto informace však musíme brát s určitým nadhledem, jelikož nic podobného zatím samotná automobilka nepotvrdila.

Každopádně by ale takový model zapadl do hierarchie značky nad menší 4C, nabídl větší rozměry a určitě také hmotnost, komfortnější výbavu a pochopitelně vyšší výkon.

Jensen Chieftain.
Jensen oživil klasický Range Rover, pod hranatou karoserii dal moderní techniku

O pohonné jednotce samozřejmě zatím nic nevíme, ale využití přeplňovaného 2,9litrového šestiválce, který v současnosti používá Giulia Quadrifoglio, se samozřejmě přímo nabízí. V ostrém sedanu motor produkuje 510 koní (375 kW).

Označení 6C by pak Alfa Romeo vytáhla z minulosti, neboť takto mezi léty 1927 a 1954 již označovala své sportovní a závodní modely právě s šestiválci pod kapotou.