Opravdu, nejde o pozdní aprílový vtípek. Aston Martin o výrobě své vlastní ponorky mluvil již dříve a ve spolupráci s Triton Submarines, která se produkcí malých průzkumných ponorek zabývá, teď představil první ilustrace takzvaného projektu Neptune.

Na rozdíl od těch fádně žlutých ponorek, co jsou obvykle známé z dokumentů o prozkoumávání vodního světa, však půjde o luxusní kousek, jenž opravdu dostane znak Aston Martin. Designem tedy ve světě ponorek určitě zaujme, přičemž křivky „karoserie“ částečně odkazují na designový jazyk britských vozů.

Porsche 928 GTS.
Porsche prý plánuje nástupce modelu 928. A zřejmě bude i Cayenne Coupe

Informací o technice zatím není mnoho, ale díky lépe tvarované přídi s menším odporem a navýšení výkonu motoru se prý zvládne Neptune pod vodou pohybovat rychlostí až 9,2 km/h, což je čtyřikrát rychleji, než dosavadní vrcholná ponorka společnosti Triton Submarines, model 3300/3. Maximální ponor je udávaných 500 metrů.

Uvnitř poté nečekejte badatelskou nudu, ale spíše trojici sedaček z karbonových vláken a polstrování ručně prošívanou kůži. Zbytek interiéru jek pak rovněž obložen panely z uhlíkových vláken. Dovnitř se vstupuje klasicky poklopem na vrchní části ponorky a středové místo je určeno pro řidiče.

Aston Martin Vantage.
Proč nový Aston Martin Vantage nemá pro značku tradiční mřížku chladiče?

Zájemci si budou moci svou ponorku specifikovat dle vlastních přání díky tradičnímu programu personalizace „Q by Aston Martin“. Lze tedy čekat, že unikátní ponorky budou každá zcela jiná.

O ceně ponorky Neptune se Aston Martin ani Triton Submarines nezmiňují. Dá se ovšem předpokládat, že bude o dost vyšší než zmiňovaný vrcholný model 3300/3.

Ten vyjde v přepočtu na asi 64 milionů korun.