Odhadovaná cena byla přitom jeden až jeden a půl milionu liber (asi 34 až 51 milionů Kč). Nový majitel musí k vydražené částce ještě zaplatit poplatky pořadatelům aukce ve výši nejméně 12 procent z dosažené ceny. Uvedla to na svém portálu akční síň, která nabízela i další předměty z natáčení Spectru.

Automobilka Aston Martin postavila model DB10 speciálně pro novou bondovku. Vzniklo jen deset exemplářů unikátního vozu, které byly výhradně určeny pro filmové účely, ale většina z nich byla poškozena. Produkce si nakonec ponechala jen dva kusy, které sloužily především k propagačním účelům. Jeden z nich pak poskytla do aukce.

Aston Martin DB10.

Nabízený Aston Martin DB10 přitom není jen filmovým hrdinou, jde o plnohodnotné luxusní a rychlé auto. Pod speciálně navrženou karoserií z uhlíkových kompozitů se ukrývá technika a 4,7litrový osmiválec z modelu V8 Vantage S. Motor je spojen s manuální převodovkou.

Interiér pak nabídne jemnou kůži, karbon a leštěný hliník. Sběratele potěší také plaketka s podpisem herce Daniela Craiga, jenž agenta 007 v posledních letech ztvárnil.

Aston Martin DB10.

Britský špion James Bond v knihách britského spisovatele Iana Fleminga jezdíval vozy Bentley, v roce 1964 ale ve filmu Goldfinger přesedl do Aston Martinu DB5. Ten se stal ikonou, a přestože agent 007 později využíval i vozy značek Lotus a BMW, s Astonem je nadále nejvíce spjat.

Na aukci se za 92 500 liber (3,2 milionu Kč) vydražily také například hodinky značky Omega, které nosil filmový Bond. Odhadci za ně očekávali "jen" 15 000 až 20 000 liber. Ještě více předčil očekávání Bondův maškarní kostým smrtky, jehož cena se z předpokládaných 12 000 až 18 000 liber vyšplhala podle Christie's na 98 500 liber (3,4 milionu Kč).

Aston Martin DB10.

V pořadí čtyřiadvacátý filmový příběh agenta Jamese Bonda hned po svém uvedení do kin loni v listopadu lámal ve světě rekordy v návštěvnosti. Počtvrté se v roli agenta 007 s povolením zabíjet představil Daniel Craig. Filmový štáb natáčel v Mexiku, Londýně, Římě, Tokiu, v rakouských horách i v marocké poušti. Ve snímku se objevila řada hvězd jako Christoph Waltz, Andrew Scott, Léa Seydouxová a Monica Bellucciová.

Neprůstřelný a v každé situaci elegantní hrdina na začátku filmu, který je součástí nejdéle běžící filmové série (začala už v roce 1962 snímkem Dr. No), dostává záhadný odkaz z minulosti. Přivede ho na stopu nechvalně známé zločinecké organizace Spectre. K rozplétání složité pavučiny lží potřebuje na plátně 150 minut, o kterých recenze tvrdí, že rozhodně jsou zábavou.