Od ledna do října dovozce Audi prodal na českém trhu 25 vozů A8, BMW přitom v segmentu vedla se 76 vozy řady 7 a Mercedes prodal 50 aut třídy S. Celkově si Audi na trhu prémiových značek drží druhé místo za BMW, ale zaznamenala pokles o 19 procent na 2686 aut, BMW se snížily prodeje o 4,6 procenta na 3114 vozů.

Nová A8, která je s délkou 5,14 metru největším vozem ve své třídě, dostala novou přední masku a světla, kapotu a záď. Zákazníky chce mimo jiné zaujmout pokrokovým systémem svícení Matrix LED, který umožňuje směrovat světelný kužel dálkových světel tak, aby neoslňoval ostatní vozidla a přitom stále osvětloval vozovku před autem. K dispozici bude postupně šest motorů o výkonu až 520 koní pro vrcholnou verzi S8 a jedna verze s hybridním pohonem. Podrobnější informace o voze najdete zde.

Cena začíná těsně pod dvěma miliony korun. Od roku 1994, kdy přišla první generace, Audi v Česku prodala 1670 A8.

V letošním roce automobilka z Ingolstadtu představila vedle A8 šest nových nebo modernizovaných modelů, pro příští rok chystá pět novinek včetně kabrioletu A3, nové A7 nebo sportovní TT. Na začátku roku 2015 pak přijde nová A6.