Audi Sport performance parts pokrývají zatím čtyři oblasti: podvozek, výfukovou soustavu, exteriér a interiér. V oblasti podvozku zahrnuje nabídka sportovní brzdové obložení, které má být výkonnější a odolnější než to sériově dodávané.

Brzdové obložení je nabízeno pro ocelové brzdové kotouče a na přání dodávané keramické brzdové kotouče. Jejich upevňovací prvky jsou lakovány zářivě červeným odstínem a u modelu Audi R8 jsou vyrobeny z lehkého titanu. Audi R8 bude jen díky tomu o jeden kilogram lehčí…

Pro Audi TT RS jsou k dispozici ocelové kotouče upevněné větším počtem šroubů. Kromě toho jsou pro Audi TT, TTS a TT RS nabízeny různé sady pro chlazení brzd.

Audi RS 5 Coupé.
Audi schválně "podceňuje" schopnosti svých aut. Má pro to skvělý důvod


Pro všechny varianty Audi TT a obě verze Audi R8 jsou k dispozici nastavitelné podvozky se dvěma nebo třemi nastavitelnými variantami tuhosti odpružení a tlumení. Z motoristického sportu jsou prý odvozena kompletně frézovaná, černá 20“ kola - i ty můžete mít jak pro R8, tak pro TT.

Tato kola podle výrobce ušetří až 7,2 kilogramu hmotnosti u modelu Audi TT a až 8 kilogramů u modelu Audi R8. Příslušné sportovní pneumatiky mají rozměry 245/30 R 20 (R8, vpředu) a 305/30 R 20 (R8, vzadu), pro model Audi TT platí rozměr 255/30 R 20 pro obě nápravy. Pro TT Coupé s pohonem quattro zahrnuje nabídka příslušenství výztuhu příčného nosníku na zadní nápravě, která zvyšuje tuhost. Majitelé vozů Audi TT RS si mohou kromě toho nechat dodatečně zvýšit nejvyšší rychlost na 280 km/h.

Speciálně pro Audi TTS a Audi TT RS pak připravil známý výrobce speciálních výfukových soustav, společnost Akrapovic, lehký koncový tlumič výfuku z titanu, který má nabídnout i zajímavější zvuk.

Zřejmě nejnápadnějšími prvky v sortimentu Audi Sport performance parts jsou aerodynamické sady, který byly vyvinuty v aerodynamickém tunelu Audi. Pro modely Audi R8 a Audi TT jsou určeny doplňky pro otvory pro přívod vzduchu vpředu, boční prahy a difuzor. Tyto prvky navíc výrazně zvyšují přítlak: jeho hodnota při rychlosti 330 km/h u Audi R8 odpovídá hmotnosti 250 kg, což je o 100 kg více než dosud.

Ještě výraznější jsou přínosy při 150 km/h, při této rychlosti jízdy se přítlak díky aerodynamické sadě zdvojnásobuje na ekvivalent hmotnosti 52 kg. Navíc jsou k dispozici také spoiler a drobné aerodynamické plochy pro příď a velký, pevný zadní spoiler.

Audi A8.
Nové Audi A8 je venku. A je nabité technologiemi

Pro Audi TT byla kromě toho vyvinuta kapota motoru s velkým ventilačním otvorem. Veškeré díly pro Audi R8 jsou vyrobeny z kompozitu, vyztuženého uhlíkovými vlákny, pro Audi TT nalézají uplatnění kromě uhlíkového kompozitu také plastové materiály. Všechny díly jsou opatřeny logem Audi Sport.

Nezapomnělo se ani na interiér. Jak pro Audi R8, tak i pro Audi TT lze objednat sportovně tvarovaný volant obšitý alcantarou, který nese červené označení polohy 12 hodin. Pro modely se sedmistupňovou automatickou převodovkou jsou na výběr páčky pro manuální řazení z uhlíkového kompozitu.

Pro model TT vyvinula společnost Audi Sport křížové bezpečnostní výztuhy – rovněž z uhlíkového kompozitu – které nahrazují zadní sedadla, snižují hmotnost o 20 kilogramů a zvyšují torzní tuhost.

Příslušenství z programu Audi Sport performance parts by mělo být k dispozici na konci léta.