Informoval o tom list Automobilwoche na svých internetových stránkách. "Chceme tuto hranici pokořit nejpozději v roce 2014, tedy dříve, než se plánovalo," uvedl šéf společnosti Rupert Stadler. V loňském roce automobilka zvýšila prodej o téměř 12 procent na rekordních 1,45 milionu vozů.

Velkou roli v růstu prodeje Audi hraje Čína. "Čína bude dlouhodobě poskytovat velké růstové impulzy," upozornil Stadler. Celkový prodej aut v Číně, která je největším automobilovým trhem na světě. se nyní pohybuje mezi 12 miliony a 13 miliony ročně. "V roce 2020 počítáme s prodejem 20 milionů vozů," řekl Stadler.

Audi chce být do roku 2020 jedničkou na světovém trhu s luxusními vozy. Boj o vedoucí pozici ale nebude jednoduchý, protože jedničkou se do roku 2020 hodlá stát i německý rival Daimler. Ten vyrábí luxusní vozy značky Mercedes-Benz. Vedoucí pozici na trhu si navíc chce udržet současný lídr, kterým je německá automobilka BMW.

Audi je stejně jako mladoboleslavská Škoda Auto součástí německého automobilového koncernu Volkswagen. Ten je největší automobilkou v Evropě a do roku 2018 se chce stát největším výrobcem automobilů na světě.