Lamborghini verzi LP 750-4 Superveloce (SV) představilo na březnovém autosalonu v Ženevě. Od běžné varianty se liší rozsáhlejším použitím dílů z uhlíkových kompozitů, agresivnějším vzhledem i výkonnějším motorem.

Aventador SV je ve srovnání se standardním provedením lehčí o 50 kilogramů, váží 1525 kilogramů. Atmosferický dvanáctiválec o objemu 6,5 litrů poskytuje výkon 750 koní (552 kW) a jeho síla putuje ke všem kolům přes sedmistupňovou robotizovanou převodovku.

Lamborghini Aventador LP750-4 SV.

Není divu, že vůz z klidu na stovku zrychlí za pouhé 2,8 sekundy. Maximální rychlost pak přesahuje 350 km/h.

Lamborghini auto prodává za 327 190 eur, tedy v přepočtu za téměř 9 milionů korun - bez daně. I tak se za pouhé tři měsíce našli zájemci, kteří si všech 600 kusů rozebrali.

Zajímavé je, že jeden exemplář prodal i oficiální český showroom slavné značky na pražském Smíchově, který otevřel teprve 8. dubna.

Mimochodem, české zastoupení od té doby prodalo celkem čtyři vozy Lamborghini, kromě Aventadoru LP 750-4 Superveloce ještě Gallardo LP 570-4 Squadra Corse a dva modely Huracán.

Lamborghini Aventador LP750-4 SV.

Za dva měsíce provozu využilo servisních služeb autosalonu dvacet klientů.

Ale zpět k vyprodanému Lamborghini Aventador SV: pokud se na vás tentokrát nedostalo, nezoufejte. Italský výrobce už brzy nabídne podobnou šanci. Odlehčenou verzi Superveloce totiž dostane i kabriolet Aventador Roadster.