Přestože jsme už viděli dvojici upoutávek na nejnovější řadu Top Gearu, její moderátoři Matt LeBlanc, Chris Harris a Rory Reid ještě stále dotáčí některé části pořadu, jehož premiéry bychom se měli dočkat zřejmě už na začátku března.

A právě během natáčení segmentu, v němž figurovala nová Alpina A110 na uzavřené rychlostní zkoušce během Rallye Monte Carlo, došlo k nešťastnému požáru. Modrý sporťák zde doslova lehl popelem.

Rimac Concept One v druhé sérii The Grand Tour.
Hammondova nehoda se objeví už v první epizodě nové řady The Grand Tour

Za volantem předprodukčního vozu seděl Chris Harris, přičemž na místě spolujezdce byl jako navigátor Eddie Jordan, bývalý pilot a vlastník stáje Formule 1, který se již dříve také účastnil natáčení Top Gearu jako moderátor.

V jednu chvíli při natáčení se ovšem za jízdy rozsvítila na přístrojové desce kontrolka motoru a auto zachvátily plameny. Oběma moderátorům se naštěstí podařilo vůz zavčasu opustit a neodnesli si žádná zranění.

„Když mi po otevření dveří plameny ošlehli ruku, uvědomil jsem si, že opravdu musím z auta ven,“ popisoval situaci Harris.

Trailer na pětadvacátou sérii pořadu Top Gear.
VIDEO: Je tu další upoutávka na nový Top Gear. Co můžeme čekat?

Televizní štáb ani přivolaní hasiči už však zbrusu novému sporťáku pomoci nedokázali. Celé auto shořelo na prach.

Eddie Jordan řekl, že během natáčení auto fungovalo skvěle a jízda na zkoušce Rallye Monte Carlo pro něj byla splněným snem. „Vidět zničené nádherné auto, je vždycky smutné. Bohužel jsme ho nezachránili,“ dodal Harris.

Renault, pod něhož značka Alpine patří, prozatím zastavil všechna testování jeho předprodukčních modelů A110. Příčina požáru je nyní vyšetřována.