O tomto záměru informoval šéfdesignér značky Stefan Sielaff. Ten prohlásil, že samozřejmě není možné prodávat vůz, ve kterém se nachází 20 kusů usně, lidem, kteří žijí veganský životní styl.

Bentley již možnosti konzultoval se zákazníky zejména z americké Kalifornie, kteří se ptali po interiéru, neobsahujícím zvířecí produkty.

Dacia Duster při crash testech Global NCAP.
V "oholené" Dacii Duster byste nechtěli bourat. V crash testech dopadla bídně

Bentley, potažmo speciální divize Mulliner, je samozřejmě zvyklé na plnění netradičních přání zákazníkům, ovšem zde je zadání o dost složitější než normálně. Designéři se snaží přijít na způsob, jak zachovat luxusní pocit z celého interiéru, ale využit přitom jiné materiály.

Zkrátka jak nahradit kůži ze zvířat.

Jako první na mysl přijde pochopitelně syntetická kůže, což je dnes poměrně známá věc. Bentley ale experimentuje s materiály, ale i nepravá kůže vyvolávala patřičně premiové pocity. Experimentuje prý s materiály z hub nebo dokonce z medúz.

Motorizovaný kočár značky Arnold Benz.
Tohle je první auto, co dostalo pokutu za rychlost. Naháněl ho policista na kole

Jak by ovšem mohla být kůže z medúz považována za veganskou, to nám uniká…

Není to každopádně poprvé, co se automobilky snaží dělat auta z netradičních, přírodu méně zatěžujících zdrojů. Stále častěji se vidí třeba recyklované plasty nebo se hledá uplatnění pro bambus, který oproti běžným dřevinám rychleji roste.

Zůstává už jen otázka, kdy Bentley přijde s „veganským" interiérem na trh. Mělo by to být během nejbližších let.