Slavný výrobce ukázal první možnou podobu svého SUV už na loňském autosalonu v Ženevě a i když koncept EXP 9 F vyvolal mimořádně silnou vlnu kritiky a posměšků, především asijští zákazníci údajně byli nadšeni a posílali do sídla Bentley stovky objednávek. 

Finální design se však od konceptu bude jistě lišit, Bentley prozatím uvolnil pouze nicneříkající skicu. Kromě toho, že má jít o nejrychlejší a nejluxusnější SUV, které si přitom zachová ducha značky, nic víc dosud nevíme. Prodej nového modelu bude zahájen v roce 2016. Skica připravovaného SUV značky Bentley.

Automobilka Bentley v prvním pololetí zvýšila prodej o devět procent na 4279 vozů díky růstu poptávky v Evropě, Spojených státech a na Blízkém východě. Bentley má sídlo v britském městě Crewe. V prvním čtvrtletí se firma na celkovém zisku skupiny Volkswagen podílela zhruba jedním procentem.

Během příštích tří let hodlá společnost Bentley do vývoje nových modelů a svého ústředí v Británii investovat přes 800 milionů liber (více než 24 miliard korun), napsala agentura Reuters.

Německý Volkswagen, jehož součástí je také česká automobilka Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát také největším výrobcem automobilů na světě.