„Rolls-Royce Cullinan nabízí bezbřehý luxus a typicky hladkou jízdu vozů Rolls-Royce v podobě mimořádně všestranného vozu pro každodenní použití," komentoval Peter Schoppmann, regionální ředitel Rolls-Royce Motor Cars. "Náš nový vůz se drží hesla ‚Effortless, Everywhere‘ a nabízí svému majiteli nenucený luxus, ať se už vydá kamkoli,“ dodal.

Pohon všech kol

Cullinan je druhým novým modelem Rolls-Royce postaveným na celohliníkové platformě ‚Architecture of Luxury‘. Svižně s ním zdolá každý obtížný terén, tvrdí automobilka.

"Cullinan totiž využívá systém aktivního vzduchového odpružení, zaručující jízdu připomínající let na kouzelném koberci. Tou je Rolls-Royce proslulý, ať už jezdíte po nezpevněných vozovkách nebo po hladké silnici," uvádí firma v tiskové zprávě. Díky dělicí přepážce je oddělen prostor cestujících od zavazadlového prostoru.

Nový dvojitě přeplňovaný motor Rolls-Royce 6,75 litru V12 nabízí nejvyšší výkon 420 kW (571 k) a točivý moment 850 Nm, přenášený systém stálého pohonu všech kol (AWD).

Na chatu do Krkonoš

Cullinan jako pravověrný Rolls-Royce nabízí celou řadu možností s ohledem na různorodé životní styly majitelů. Jedním z nejvýraznějších prvků je takzvaný rekreační modul – speciální motorizovaná zásuvka, v níž je uloženo vybavení a příslušenství podle přání konkrétního majitele vozu. Tento modul je uložen pod podlahou zavazadlového prostoru a lze jej lehce vysunout stiskem tlačítka.

Jednou z variant rekreačního modulu je ‚Rolls-Royce Cullinan Viewing Suite‘. Stačí jednoduše stisknout tlačítko a z modulu se vynoří dozadu obrácené sedačky čalouněné nejjemnější kůží, společně s odkládacím stolečkem.  

„Stylově vás v zimě odveze na horskou chatu v Krkonoších, ale nenuceně se prodere i bahnem a štěrkem na vaše oblíbené místo k rybaření na řece,“ dodal Karel Kadlec ze značky Rolls-Royce Motor Cars Prague při uvádění modelu.

První zákazníci si budou moci své vozy převzít v průběhu prvního čtvrtletí 2019.