Jak napovídá název, novinka nakonec byla trochu překvapivě zařazena do řady 2, čekalo se spíš umístění do jedničkové série. Ta by totiž v budoucnu měla nabídnout další modely s pohonem předních kol - celkem bych jich mělo být 15.

BMW 2 Active Tourer měří na délku 4342 mm, na šířku 1800 a na výšku pak 1555 mm. Rozvor náprav činí 2670 mm. Tyto rozměry v podstatě odpovídají konkurenčnímu Mercedesu třídy B.

BMW 2 Active Tourer.

Přestože se očekává i sedmimístné provedení s prodlouženým rozvorem, mnichovská automobilka zatím ukázala jen základní, pětimístnou verzi. Zavazadlový prostor má objem 468 až 1510 l. Zadní sedadla jsou posuvná a umožňují podle potřeby měnit prostor pro nohy na zadních sedadlech a velikost zavazadlového prostoru. Opěradla zadních sedadel lze sklopit a rozdělit v poměru 40:20:40. Sklopné je i opěradlo předního sedadla spolujezdce.

BMW 2 Active Tourer.

V době uvedení na trh budou mít zájemci na výběr ze tří přeplňovaných motorizací. Základem je BMW 218i Active Tourer se zážehovým tříválcem o objemu 1,5 litru a s výkonem 136 koní. Na opačném spektru pak najdeme verzi 225i s dvoulitrovým čtyřválcem o výkonu 231 koní. Naftový motor bude jediný, jde o čtyřválcový turbodiesel 218d s výkonem 150 koní.

Active Tourer dostal nově navrženou podlahovou platformu, která se opírá o přední nápravu s příčnými rameny a svislými pružicími a tlumicími vzpěrami, zadní náprava je víceprvková. Později v roce 2014 bude nabídka verzí doplněna o provedení s inteligentním pohonem všech kol.

BMW 2 Active Tourer.

Další informace mnichovská automobilka jistě "pustí" nejpozději na výstavní premiéře vozu na březnovém autosalonu v Ženevě.