Zorganizovala totiž setkání majitelů a z průběhu akce vytvořila hodně sympatické video, které ukazuje hned padesát vozů M3 CSL.

Zdroj: Youtube

BMW M3 CSL (zkratka Coupé Sport Leichtbau) byla limitovaná edice standardní "em trojky", tedy sportovní verze trojkové řady. Vyráběla se pouze v roce 2004 a celkem vzniklo jen 1 400 kusů. K dispozici byly dvě barevná provedení: stříbrno-šedá a safírově-černá metalíza.

Od běžného modelu M3 se CSL lišilo především v mnohem agresivnějším charakteru, šlo o nekompromisní sportovní vůz. A tomu bylo podřízeno všechno. Auto dostalo tužší, závodní podvozek a ostřejší brzdy. Motor, řadový šestiválec o objemu 3,2 l, produkoval navíc dalších 17 koní (celkem 360), díky čemuž bylo zrychlení z klidu na stovku otázkou pouhých 4,9 vteřin.

Spoustu úsilí věnovali konstrukteří redukci hmotnosti, jejich cílem bylo vytvořit auto s ideálním rozložením hmotnosti mezi nápravy v poměru 50:50. CSL je proto o 110 kilogramů lehčí než M3 - váží 1 385 kilo. Dietu odnesly takové "zbytečnosti" jako zvuková izolace, elektricky nastavitelná sedadla a navigace. Jen za příplatek bylo rádio a klimatizace. Většina CSL je však nemá…

Na karoserii byly hojně použity díly z uhlíkových vláken, zadní okno bylo z tenčího a lehčího skla.

Už dnes je M3 CSL vyhledávaným sběratelským kouskem. Proto nepřekvapí, že když už se objeví nějaké k prodeji, překračuje jeho cena milion korun.