Inspirace závodními auty je u M4 DTM Champion Edition zřejmá. Vůz bude k dispozici výhradně v bílé barvě a s polepy odkazujícími na design závodních vozů pro seriál DTM od BMW Motorsport.

Vše doplňují karbonové doplňky v podobě nástavce předního nárazníku, včetně krajních aerodynamických prvků, krytů vnějších zpětných zrcátek, bočních prahů, zadního difuzoru, stejně jako velkého přítlačného spoileru na víku zavazadlového prostoru.

Uvnitř najdeme skořepinová karbonová sedadla, která jsou čalouněna kombinací alcantary a kůže Merino. V zadní části pak nahradil zadní sedadla bílý integrovaný ochranný rám.

close BMW M4 DTM Champion Edition. info Zdroj: BMW zoom_in

Ve srovnání se sériovým provedením je prý BMW M4 DTM Champion Edition o něco lehčí, zejména díky dílům z uhlíkových kompozitů - z těch není vyrobena pouze střecha, ale také kapota motoru, panel podpírající palubní desku a zadní difuzor. Sportovní výfukový systém se specifickým tlumičem je doplněn dvěma páry titanových koncovek výfuku.

Vůz obouvá pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 s rozměry 265/35 R19 vpředu a 285/30 R20 vzadu. Jsou obuty na matně šedých kolech, za nimiž našly místo karbon-keramické brzdy. Nechybí upravený adaptivní podvozek.

BMW také sáhlo ke zvýšení výkonu. Dvěma turbodmychadly přeplňovaný třílitrový šestiválec poskytuje výkon 500 koní (368 kW) a 600 Nm točivého momentu (to jsou mimochodem stejné hodnoty jako u M4 GTS). Klasická M4 má 431 koní a 550 Nm.

close BMW M4 DTM Champion Edition. info Zdroj: BMW zoom_in

BMW M4 DTM Champion Edition zrychlí z klidu na 100 km/h za 3,8 sekundy, nejvyšší rychlost je omezena na 305 km/h. Těchto parametrů bylo dosaženo kromě jiného i technologií vstřikování vody do spalovacích prostorů, aplikovanou již u zmíněné M4 GTS. Vstřikovaná voda ochlazuje spalovací prostory, a tím podle BMW zvyšuje výkon o 16 procent ve srovnání se standardními jednotkami.

Edici BMW M4 DTM Champion Edition již lze objednávat, českou cenu ale zatím neznáme. V Německu každopádně jeden kus vyjde na 148 500 eur, což jsou v přepočtu asi 4 miliony korun. Produkce je omezena na 200 kusů určených pro celý svět.