Trojice bude vyvíjet počítačové systémy a systémy čidel, které budou postupně omezovat úlohu lidí během řízení. BMW předpokládá, že nakonec bude vyrábět vozidla, která budou schopna fungovat zcela samostatně i bez lidské posádky. 

Cílem je dostat technologie pro plně automatizovanou jízdu do roku 2021 do sériové výroby.

Firmy hodlají v blízké době představit prototyp, který bude jejich technologie ukazovat. Na vývoji automobilů, které nepotřebují řidiče již pracuje například americká společnost Google.

BMW, podobně jako většina dalších automobilek, v autonomním řízení vidí budoucnost. V březnu například představila studii BMW Vision Next 100, která naznačuje, jak by řešení automobilky jednou mohlo vypadat.

Podle výrobce sice budou už v nepříliš vzdálené budoucnosti automobily jezdit zcela samy, ale automobilka  chce současně vyjít vstříc také nárokům řidičů, kteří se šoférování nechce vzdát. BMW budoucnosti se tak prý budou schopna pohybovat autonomně, ovšem pouze v situaci, kdy to bude řidič chtít.

Více informací o konceptu BMW Vision Next 100 najdete zde.

Intel je největším výrobcem počítačových čipů na světě. Toto odvětví ale teď prochází útlumem a firma se snaží proniknout na trh s automobilovými čipy, uvedla agentura Reuters.

Mobileye je největším dodavatelem kamerových systémů, které se používají v autech k usnadnění řízení. Tyto systémy se používají například při přejíždění z jednoho pruhu do druhého či k detekci jiných automobilů a chodců.