Na délku nové BMW X6 měří 4909 milimetrů (nárůst o 32 mm), na šířku 1989 milimetrů (+ 6 mm) a na výšku 1702 milimetrů (+ 33 mm). Rozvor zůstal zachován, i nadále tak činí 2933 milimetrů. Díky větším vnějším rozměrům se mohou zájemci těšit na prostornější interiér, k pokroku došlo hlavně v oblasti nad hlavami cestujících na zadních sedačkách.

Narostl také zavazadelník, nyní nabízí objem 580 litrů (+ 10 l), po sklopení opěradel je k dispozici 1525 litrů.

BMW X6.

Na snížení hmotnosti má zásluhu použití lehkých materiálů, například hořčíku, hliníku a termoplastů. Struktura karoserie využívající vysokopevnostní a legovanou ocel se zase vyznačuje zvětšenou tuhostí. BMW se také chlubí ideálním rozložením hmotnosti v poměru 50:50 mezi přední a zadní nápravu.

Do prodeje nové BMW X6 vstoupí s trojicí motorů. Vrcholem nabídky bude verze BMW X6 xDrive50i s přeplňovaným 4,4litrovým osmiválcem BMW TwinPower Turbo o výkonu 450 koní. Auto s ním zvládne zrychlit na stovku za 4,8 sekundy. Výrobce přitom udává kombinovanou spotřebu jen  9,7 l/100 km.

BMW X6.

Další variantou je BMW X6 xDrive30d, vybavené vznětovým řadovým šestiválcem s výkonem 258 koní a normovanou spotřebou 6 l/100 km. Další vznětový šestiválec s řadovým uspořádáním válců, tentokrát ovšem s trojicí turbodmychadel, pracuje v BMW X6 M50d. V tomto modelu disponuje výkonem 381 koňských sil. Nejsilnější nafťák v nabídce zvládne stovku za 5,2 sekundy a vystačit si má s 6,6 litry paliva na 100 kilometrů.

Na jaře 2015 do nabídky přibudou další dvě provedení: BMW X6 xDrive35i a BMW X6 xDrive40d. BMW připomíná, že jednotlivé modely vykazují snížení kombinované spotřeby paliva až o 22 procent.

Standardní výbavou všech verzí je pohon všech kol BMW xDrive. Novinka dorazí s možností vybírat z několika druhů podvozku. Kromě základního podvozku je připraven podvozek Comfort s aktivně řízenými tlumiči a vzduchovým odpružením zadní nápravy s udržováním stálé světlé výšky. Stejné technologie, avšak s příslušně tvrdším naladěním v režimech SPORT a SPORT+, nabízí i adaptivní M podvozek. Ten je standardem modelu BMW X6 M50d a je též součástí M sportovního paketu.

BMW X6.

Podvozek Dynamic je naproti tomu tvořen adaptivními stabilizátory a zadním diferenciálem Dynamic Performance Control, který mění rozdělení síly motoru mezi levé a pravé zadní kolo. Nejvyšší úrovní je podvozek Professional, který spojuje technologie obsažené v podvozcích Comfort a Dynamic.

Nové BMW X6 je samozřejmě vybaveno celou paletou asistenčních, komunikačních, zábavních a informačních systémů z programu BMW ConnectedDrive. Už v základu najdeme například bi-xenony či automatické otevírání víka kufru, novinkou pak je multifunkční přístrojový panel, měnící design přístrojů podle zvoleného jízdního režimu. Z exkluzivních prvků výbavy lze zvolit například prémiovou audioaparaturu Bang & Olufsen nebo zábavní systém pro zadní sedadla. Z asistenčních systémů lze zmínit třeba asistent jízdy v kolonách, systém aktivní ochrany či noční vidění. Připraveny jsou samozřejmě i služby BMW ConnectedDrive Services, poskytující v českém jazyce další možnosti propojení s okolním světem.

BMW X6.

Oficiální premiéra je naplánována na srpnový autosalon v Moskvě.