V BMW se stejně jako v případě předchůdce - BMW 3 Cabrio - rozhodli pro konstrukci se skládací plechovou střechou. Manipulovat s ní lze i za jízdy do rychlosti 18 km/h, její stažení je pak otázkou 20 sekund. Výrobce se chlubí několika vylepšeními, například účinnější zvukovou izolací či nižším aerodynamickým hlukem. Během jízdy bez střechy v chladnějším počasí potěší třístupňové vyhřívání prostoru krku.

BMW 4 Cabrio.

Plechová střecha je možná univerzálnější a praktičtější než plátěná, ale její použití má i nevýhody. Po jejím složení se třeba výrazně zmenší využitelnost zavazadlového prostoru. "Čtyřkový" kabriolet proto dostal širší vstupní otvor a elektrohydraulický systém, který natáčí a posouvá složenou pevnou střechu v zavazadlovém prostoru podle potřeby. Objem kufru se pohybuje od 370 litrů s vytaženou střechou po 220 litrů po proměně vozu v kabriolet.

Druhým problémem této konstrukce je výrazné zvýšení hmotnosti, kabriolet je oproti kupé těžší přibližně o citelných 300 kilogramů.

BMW 4 Cabrio.

BMW řady 4 Cabrio se bude při zahájení prodeje dodávat se zážehovým řadovým šestiválcem (BMW 435i Cabrio, 306 koní), zážehovým čtyřválcem (BMW 428i Cabrio, 245 koní)) a vznětovým čtyřválcem (BMW 420d Cabrio, 184 koní). Hnací síla motorů je přenášena na zadní kola prostřednictvím standardně dodávané šestistupňové manuální převodovky. Na přání nabízí BMW pro všechny varianty motorů osmistupňovou sportovní samočinnou převodovku, která umožňuje řidiči manuální řazení prostřednictvím páček na volantu.

Nový kabriolet bude k mání v provedeních Modern, Luxury Sport a M Sport a k prvním zákazníkům by se mohl dostat v březnu příštího roku. Českou cenu zatím neznáme, ale v Německu 4 Cabrio startuje na 46 300 eur (1,18 milionu Kč), je tam tedy zhruba o 181 tisíc korun dražší než kupé.