Ve srovnání s Veyronem je Chiron (jméno odkazuje na legendárního monackého závodníka Luise Chirona, který závodil právě s vozy značky Bugatti) o 82 milimetrů delší (měří 4544 mm), o 40 mm širší (2038 mm) a o 53 mm vyšší (1212 mm).

I když se výrobce snažil o co nejnižší hmotnost, Chiron váží 1995 kilogramů, tedy o 155 kg více než Veyron. Pohonné ústrojí však ani se dvěma tunami nebude mít problém.

Bugatti Chiron.

Srdcem je totiž osmilitrový šestnáctiválec dopovaný čtyřmi turbodmychadly. Stejnou koncepci pohonu měl i Veyron, u novinky však byla pohonná jednotka přepracována, takže nyní poskytuje výkon fantastických 1500 koní (1103 kW). Neuvěřitelně vypadá i masivní maximum točivého momentu 1600 Nm - k dispozici je přitom v rozmezí od dvou do šesti tisíc otáček za minutu.

Síla je přenášena na všechna kola přes dvouspojkovou sedmistupňovou převodovku.

Zrychlení z klidu na stovku zabere jen 2,5 sekundy, na dvoustovku 6,5 sekundy a na 300 km/h 13,6 sekundy.

Bugatti Chiron.

Maximální rychlost je omezena na 420 km/h, ale vůz by jistě zvládl i víc. Později možná výrobce připraví nějakou speciální verzi, která nejvyšší rychlost posune výš. Mimochodem, Chiron má tachometr cejchovaný do 500 km/h.

Všechny uvedené údaje jsou o to obdivuhodnější, že nová bugatka není obyčejným supersportem, nýbrž plnohodnotným a pohodlným cestovním vozem. Interiér je vyloženě luxusní, plný kůže a hodnotných materiálů. A záležet si dal výrobce i na vnějším designu.

Přitom musel řešit řadu technických výzev spojených s obrovským výkonem. Takže vůz má na jednu stranu například aktivní aerodynamiku, na druhou zajímavým způsobem využívá téměř retro prvky inspirující se u designu starších modelů značky. Například velký oblouk za dveřmi funguje jako otvor sání vzduchu k motoru.

Bugatti Chiron.

Řešení zádi a středová "ploutev" zase odkazuje na legendární Bugatti 57 Atlantic. Za zmínku stojí také úzké LED světlomety a netradiční vstupy vzduchu k předním brzdám. Ty mají 420milimetrové kotouče a osmipístkové třmeny, vzadu pak jsou 400milimetrové kotouče šestipístkové třmeny.

Vůz stojí na pneumatikách o rozměru 285/30 ZR20 vpředu a 355/25 ZR21 vzadu.

Chiron se začne prodávat na podzim, cena se pohybuje okolo 2,4 milionu eur, tedy asi 65 milionů korun. Bugatti chce vyrobit jen 500 kusů, přičemž 150 z nich už je prý zamluvených.