"Všechno je lepší. Více výkonu, vyšší maximální rychlost. Lepší akcelerace. Čistší design. Více luxusu. Opravdu víc všeho," prohlásil šéf automobilky Bugatti Wolfgang Dürheimer v rozhovoru pro server Top Gear.

Nový Chiron prý překoná nejen svého předchůdce, ale i všechny ostatní rivaly. "Bude to nejlepší supersportovní auto planety," tvrdí sebejistě Dürheimer.

Oficiální údaje o výkonu, zrychlení či nejvyšší možné rychlosti pochopitelně zatím chybí, vždyť premiéra by se měla uskutečnit až v březnu na autosalonu v Ženevě, z několika úniků informací a fotografií testovacích prototypů si však o ambiciózní novince můžeme udělat jistý obrázek.

Například z prezentace pro potenciální zákazníky unikly informace, které naznačují, že Chiron bude opět pohánět osmilitrový šestnáctiválec se čtyřmi turbodmychadly, tentokrát však vyladěný na 1500 koní a až 1500 newtonmetrů točivého momentu.

Výkon se tedy ve srovnání s Veyronem posune o téměř 500 koňských sil.

Převodovka bude opět dvouspojková se sedmi stupni a jistě bude řadit o něco rychleji. Poháněna budou samozřejmě všechna kola.

Zrychlení z klidu na stovku se zkrátí o dvě desetiny na 2,3 sekundy, na 300 km/h prý Chiron akceleruje za neuvěřitelných 15 vteřin. A i když má být tachometr cejchovaný až do 500 km/h, tak rychle zřejmě nepojede. Ale 450 km/h údajně může být reálnou hodnotou.

Vůz pochopitelně dostane vylepšenou aerodynamiku, chybět nemohou speciálně navržené pneumatiky od Michelinu, výkonné brzdy s obrovskými kotouči a o chlazení "strojovny" za sedadly se postará hned 15 chladičů. O pět víc než v případě Veyronu.

Vzhled naznačuje například fotografie prototypu zachyceného během testování, jistým vodítkem může být i koncept Bugatti Vision Gran Turismo, který se představil v září na frankfurtském autosalonu. Na internetu se objevilo také několik videí.

Chiron by se měl začít prodávat už příští rok, výroba bude omezena počtem 500 exemplářů. Majitele však už teď - tedy ještě před premiérou - má prý 120 aut. Cena zatím zůstává tajemstvím, mluví se však o více než 50 milionech korun.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube