Studie Avista, kterou Buick ukazuje na autosalonu v Detroitu, představuje velké kupé s uspořádáním sedadel 2+2. Základem je koncernová platforma Alpha, známá například z Cadillaků ATS či CTS a především z nového Chevroletu Camaro.

Blízkou technickou příbuznost s novou generací ikonického "muscle caru" potvrzuje také stejný rozvor i totožný rozchod kol vpředu i vzadu.

Koncept Buick Avista.

Poslání obou aut je však úplně jiné. Zatímco Camaro je klasický americký sporťák, Avista má být pohodlné a luxusní "gétéčko". Stačí se ostatně podívat na interiér, v němž najdeme řadu ušlechtilých materiálů.

Pohodu pro posádku má zajistit také například speciálně navržená zvuková izolace, čištění vzduchu a dokonce i aromaterapie.

Kabina kromě toho vypadá poměrně futuristicky. Je tedy jasné, že v případě sériové výroby bude vyhlížet docela jinak. 

Koncept Buick Avista.

Pod kapotou se ukrývá dvěma turbodmychadly přeplňovaný třílitrový šestiválec o výkonu 400 koní, který samozřejmě roztáčí zadní kola. Spojen je s osmistupňovým automatem.

Koncept dále dostal adaptivní podvozek, systém vypínání válců i stop/start, tedy technologie, které jsou pro současné automobily už poměrně standardní záležitostí. Kupé stojí na 20palcových hliníkových kolech.

O případné sériové produkci zatím výrobce mlčí, ale zároveň ji ani nevyloučil. Použitá technika však naznačuje, že by Avista mohla mít k výrobě docela blízko.