Ta se jmenuje se Kristýna Karpalová, studuje na Vysoké škole uměleckoprůmyslové a nedávno se pochlubila svou vizí, jak by vnitřek škodovek mohl v poměrně blízké budoucnosti vypadat. Její představa je přitom opravdu zajímavá a skutečně odráží současné trendy.

Palubní deska má totiž jednoduché tvary, které dokonce zřetelně připomínají i současný designový směr automobilky Škoda. Všimněte si třeba chromovaného ohraničení, které se podobá charakteristickému ztvárnění masky chladiče aktuálních škodovek.

Zajímavě vypadá také jednoramenný volant, za nímž se nacházejí zřejmě klasické analogové budíky přístrojového štítu.

Neoficiální ilustrace Škody Kodiaq RS.
Škoda Kodiaq RS přijede už příští rok. Co bude mít pod kapotou?

Jistě jste si všimli absence fyzických ovladačů. Jejich roli má totiž zastoupit dotykový displej ve středu palubní desky. Toto řešení hodně připomíná architekturu interiéru nové Tesly Model 3. Designérka pak samozřejmě počítá s propojením palubního systému s chytrým telefonem řidiče.

Nejdůležitějším aspektem, který ale ovlivnil podobu návrhu, je takzvaný carsharing - tedy sdílení vozů, o němž se v souvislosti s budoucností dopravy mluví čím dál víc. Jednoduchý, strohý a až neosobní interiér mladé designérky je prý - třeba i díky absenci odkládacích schránek - pro sdílená auta ideální.

Tak co, líbí se vám tato představa?