Bývalé trio anglického Top Gearu se s novou společností Amazon a svou novou show The Grand Tour pořádně rozjelo, nicméně natáčení druhé řady pořadu stále brzdí zdravotní problémy některých z moderátorů.

Po červnové nehodě Richarda Hammonda v elektrickém suspersportu Rimac Concept One se nedávno objevily zprávy o zdravotním stavu Jeremyho Clarksona, který prodělal opravdu vážný zápal plic. Zatímco Hammond už po operacích kolene dokonce znova usedl za volant, stav Clarksona dle všeho není vůbec ideální, přestože již byl z nemocnice propuštěn.

To si zřejmě máme myslet z inzerátu na webu společnosti Amazon, pod kterou se The Grand Tour natáčí. Jelikož ale vážné situace bere trojice moderátoru vždy s pořádnou dávkou britského humoru, je jasné, že tento inzerát nelze brát vůbec vážně. 

Volkswagen T-Roc.
Volkswagen představil nový crossover T-Roc. Do prodeje zamíří už na podzim

Nabídka přímo nezmiňuje náhradu za Jeremyho Clarksona, ale nabízí dočasnou pozici moderátora originální TV show, která má fungovat jako záskok někoho, kdo prodělal zápal plic.

Šťastlivec, který tuto práci nakonec získá, prý doplní dlouhodobý tým moderátorů rozmanitých velikostí a měl by mít silné znalosti ohledně automobilů, metafor a progresivní rockové hudby. Dále by měl efektivně komunikovat s kolegy, kteří jsou otravní a často se dokážou ztratit na neznámých místech.

Další požadavek zmiňuje také schopnost při mluvení zastavit před koncem věty a poté dramaticky doplnit poslední slova. Inzerát upozorňuje, že upřednostněni budou jedinci s kudrnatými vlasy. Jednoduše všechny známé atributy Jeremyho Clarksona.

Ferrari Portofino.
Ferrari představilo nový model Portofino. Náhrada za Californii T má 600 koní

Nový člen týmu má také umět omylem zapalovat věci, pracovat s těžkou technikou (špatně) a do krve se hádat až k bodu, kdy s ním nebude nikdo nikdy souhlasit. Mezi další zodpovědnosti patří řízení nejrychlejších a nejzajímavějších aut na světě, a mezitím mluvit na kameru. Nenabourat při tom je považováno za výhodu, avšak nepodstatnou (očividně).

K základní kvalifikaci pro tuto práci je nutné držet platný řidičský průkaz, mluvit britskou angličtinou s pokročilou způsobilostí v nadsázce a vychloubání, a rovněž vlastnit účet na Twitteru či jiné sociální síti s minimálně 6,5 miliony sledujících.

Poslední tečkou inzerátu je povinnost úspěšného žadatele nosit obrovské množství sepraného denimu (tedy džínoviny), který mu bude poskytnut v příliš malých velikostech.

Dartz Black Alligator.
Dartz má ideální SUV pro diktátory, i s AK-47 ve výbavě. Jeden kus míří do ČR

Že jde o vtip, je tedy zřejmé. Přesto, zda se v pořadu The Grand Tour na chvíli objeví náhrada za Jeremyho Clarksona, se dozvíme už v říjnu, kdy má druhá řada premiéru.