A tak se rozhodnou pro výrobu či pořízení repliky. Není to ostatně tak dávno, co jsme psali o replice Ferrari F40, za níž chtěl majitel 200 tisíc korun. Nutno podotknout, že inzerát na vůz stále visí na internetu.

Replika Ferrari F40.
V Česku je na prodej levné Ferrari F40. Tedy skoro...

Nyní se v inzerci objevila i tato replika, do které však bude muset zájemce investovat ještě mnoho úsilí, času a peněz, aby se alespoň vzdáleně přiblížila své předloze. Ani poté si ji však s originálním Ferrari rozhodně nespletete.

Právě proto tohle auto aspiruje na titul nejhorší možné koupě v Česku. Jeho pořízení opravdu nedává smysl - tedy pokud vůz neberete jako recesi. Nebo nechcete být za bláznivého podivína.

Pod stále nedokončenou laminátovou karoserií se pochopitelně skrývá Pontiac Fiero, tedy americké kupé a jakási stálice pro přestavby tohoto typu. Většina replik F40 - a nejen F40 či dokonce Ferrari - totiž používá skoro zásadně tento základ.

Umístění pro světla, otvory přívodu a odvodu vzduchu či koncovek výfuků stále čekají na vytvoření, přičemž některé části karoserie jsou prozatím uchyceny na oko jen pomocí šroubků a kusů plechu.

K pohonu má sloužit jako v mnoha případech standardní jednotka z Fiera, tedy 2,8litrový šestiválec s výkonem 141 koní (104 kW). Interiér je současně také v sériové podobě a Ferrari tak nepřipomíná ničím.

Ne, tohle se nepovedlo ani zdaleka.
Tohle je asi nejhorší replika na světě. "Napodobenina" Veyronu není ani levná

Cena této repliky je na dohodě s prodejcem. Každopádně bychom ale hodnotu odhadovali na tisíce, maximálně deseti tisíce korun. A i to nám připadá za takový "projekt" hodně.

A kdyby se vám F40 nepozdávalo, majitel má k dispozici rovněž kit připomínající Ferrari Testarossa. Tedy přesněji „Ferari“, zdvojené „r“ totiž u obou názvů vozů v inzerátu chybí.