I bavorská automobilka totiž samozřejmě vidí jakousi renesanci těchto původně čistě pracovních vozů. Pick-upy do své nabídky zařazuje čím dál víc výrobců, například Renault, Fiat a v neposlední řadě Mercedes-Benz. Moderní pick-upy navíc mají styl a bohatou výbavu a nezapomínají ani na komfort. Už to zkrátka nejsou jen užitkové stroje.

Není tedy překvapující, že BMW, které v posledních letech expanduje do dříve nepředstavitelných segmentů, vyrábí například MPV s pohonem předních kol, bedlivě sleduje také vývoj v oblasti pick-upů.

"Nikdy neříkej nikdy. Sledujeme tento prostor důkladně," přiznal Marc Werner, šéf australského zastoupení BMW, v komentáři pro australský server Motoring.

Současně ale připustil, že mnichovská automobilka není v tak jednoduché pozici jako konkurenční Mercedes. Ten má totiž výhodu nejen ve skutečnosti, že už užitková auta vyrábí, ale také může těžit spolupráce s aliancí Renault-Nissan. Nabízí se mu tedy možnost využít základ v podobě Nissanu Navara (či jeho sourozence Renaultu Alaskan) a jen jej patřičně "vyšperkovat".

I z toho plyne, že příjezd pick-upu od BMW tedy zřejmě není otázkou blízké budoucnosti. Na druhou stranu ani bavorská automobilka na pick-up nemusí být sama. Díky spolupráci s Toyotou by třeba mohla sáhnout po legendárním Hiluxu. A následně jej přepracovat k obrazu svému.