I přes modernizaci si však Cactus pořád zachovává svou oble tvarovou karoserii a proporce mezi hatchbackem a malým SUV. Kromě nové masky, jež má po vzoru nejnovějších modelů logo protáhlé do tvarů přední mřížky a LED světlometů, si ale určitě všimnete absence velkých prvků Airbump na dveřích, které byly nejen designovým prvkem, ale také částečně zabraňovaly poškození laku vozu například při parkování.

Pružné, vzduchem naplněné „airbumpy“ byly u původní verze Cactusu hodně diskutovány a možná i proto byly u modernizace zredukovány. Nyní se objevují pouze v menší podobě na spodní hraně dveří a jsou jinak zakomponovány do celkového designu.

Novinka je 4170 milimetrů dlouhá, 1710 mm široká a 1480 mm vysoká. Rozvor náprav činí 2600 mm, což je o 5 mm více než u předchůdce.

Apollo Intensa Emozione.
Apollo ukázalo nový hypersport. Intensa Emozione má 780 koní a bude stát „ranec“

Největší novinkou u Cactusu je ovšem podvozek s tlumiči PHC (Progressive Hydraulic Cushions). U nich klasické mechanické dorazy nahrazuje pár sekundárních hydraulických tlumičů, aby se dosáhlo ještě komfortnější jízdy a lepšího filtrování nerovnosti na silnici. Citroën novinku ukazuje na videu níže a dočkat bychom se jí měli i v dalších modelech značky.

Zdroj: Youtube

Pro Citroën je samozřejmě jízdní komfort klíčový, a tak k novému podvozku přibyly v interiéru rovněž nové pohodlnější sedačky a zapracovalo se i na odhlučnění pomocí silnějších oken, lepší izolace ve dveřích, v podlaze a třeba i v palubní desce. Architektura a design interiéru se ale přitom nijak zásadně nemění.

V rámci modernizace však přibylo celkem 12 nových asistenčních systémů jako například automatické nouzové brzdění od 5 do 85 km/h, funkce čtení značek s rychlostním omezením, varování při vyjetí z pruhu, sledování únavy řidiče, mrtvého úhlu a dále i pochopitelně parkovací asistent s kamerami a senzory.

Měření výkonu u BMW M5.
Deset důvodů, proč auto ztrácí po čase výkon. A lze tomu předejít?

Co se týče motorizací, Cactus nabídne známé benzinové přeplňované tříválce a objemu 1,2 litru, které produkují 110 (81 kW) nebo 130 koní (96 kW), přičemž nejslabším agregátem může být atmosférická dvanáctistovka o výkonu 82 koní (60 kW).

V případě naftových motorů bude k dispozici přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,6 litru a výkonu 100 koní (76 kW), který později rozšíří výkonnější verze o 120 koních (88 kW). V závislosti na motorizacích pak budou v nabídce šestistupňové manuální či automatické převodovky.

Kdy půjde modernizovaný Citroën C4 Cactus do prodeje a kolik bude stát, zatím nebylo uvedeno. Současná verze však u nás startuje bez akčních nabídek na ceně 366 400 korun. A my čekáme, že novinka se začne prodávat někdy na začátku jara příštího roku.

Zdroj: Youtube