Hammondovi totiž při jeho nehodě dost možná zachránila život právě nepříliš vysoká postava. Když se Hammond ve švýcarských Alpách vydal s tisícikoňovým elektrickým hypersportem Rimac Concept One mimo trať a skončil v kotrmelcích, měl dostatek místa nad hlavou a nehrozilo mu zlomení vazu či smrtelné zranění hlavy.

Jak je na fotkách havarovaného vozu vidět, Rimac obstál při nehodě poměrně důstojně. Kabina se nezhroutila, ovšem střecha vozu se při kutálení dolů z kopce přece jenom o kus posunula. Naštěstí tím, že má Hammond 170 centimetrů, vznikl mezi vrškem helmy a střechou auta prostor. Ten dost možná znamenal rozdíl mezi životem a smrtí.

Před nehodou Richard Hammond ztratil nad autem kontrolu.
Teď umřu... Richard Hammond se konečně vyjádřil k nehodě, co přesně se stalo?

V dané situaci ovšem Hammond vyvázl nanejvýš dobře a nehodu odneslo pouze zraněné koleno, které by mohl britský moderátor do říjnového vysílání nového The Grand Tour "rozchodit".

Raději ani nedomýšlet, jak by dopadla zbylá část moderátorského tria na Hammondově místě. Jeremy Clarkson by se se svými 196 centimetry do auta velmi pravděpodobně ani nevešel, ale James May by se 182 centimetry seděl v helmě nadoraz. Při nehodě s kotrmelci by potom i malý propad střechy mohl znamenat smrtelná zranění.

Zkrátka když už měl za dané situace a v daném voze někdo těžce havarovat, je velké štěstí, že to byl právě nejmenší Hammond. U jeho kolegů je totiž velmi pravděpodobné, že by nehodu vůbec nepřežili. Třeba se nad tím příště zamyslí, až si budou dělat srandu z Hammonda a jeho výšky.