Favorit (vůz s typovým označením 781) letos slaví třicetiny, a i když se o něm někdy s despektem mluví jako o posledním pohrobku komunistického systému, pravda je taková, že ve své době to byl moderní a svým způsobem i díky relativně příznivé ceně konkurenceschopný stroj, který se podařilo díky šikovnosti a předvídavosti mladoboleslavských zaměstnanců vyvinout v extrémně krátké době.

Byl to pak právě Favorit, který západním výrobcům ukázal, jak talentovaní lidé v AZNP (Automobilové závody, národní podnik; tehdejší jméno automobilky Škoda) pracují a že stojí za to rozjet s nimi námluvy.

Škoda Favorit.
VIDEO: Favorit letos slaví třicátiny. Podívejte se na dobové testy a recenze

Pokud si myslíte, že období moderní koncepce vše vpředu začalo představením Škody Favorit, jste trochu na omylu. Favorit byl svým způsobem pouze vyvrcholením známého usnesení předsednictva vlády č. 228 z listopadu 1982, v němž se pravilo, že z rozhodnutí Ústředního výboru KSČ potřebuje socialistické Československo nový pokrokový automobil. Nutně a co nejdříve.

Jeho vývoj měl být dokončen v šibeničním termínu do června 1985 a výroba spuštěna už v roce 1987.

Dodržet tyto lhůty bylo v podstatě nemožné. Vývoj aut trval tou dobou zhruba pět let, navíc v Mladé Boleslavi se věci daly pořádně do pohybu až v březnu 1983, když nový šéf vývoje Petr Hrdlička, čerstvě naverbovaný z Ústavu pro výzkum motorových vozidel (ÚVMV), vyrazil na ženevský autosalon hledat stylistické centrum, které by Favorit navrhlo a postavilo pro AZNP také předprodukční prototypy.

Škoda Winnetou
Škoda Winnetou měla být sporťák za bezkonkurenční cenu. Skončila ale neslavně

Nemusíte to počítat. V tu dobu neměl k dispozici na vývoj už ani dva a půl roku.

V automobilce naštěstí existoval projekt malého kompaktního vozu s předním pohonem pod označením Š 780/781 a od poloviny roku 1979 do léta 1984 vznikly až tři desítky prototypů, přičemž zejména ty poslední sloužily již jako testovací platformy pro Favorit, přestože ještě neměly karoserii od Bertoneho. V galerii najdete jejich příběh…