Viper totiž nekončí jen kvůli slabým prodejům, ale především kvůli bezpečnosti. Potíž spočívá v absenci bočních airbagů, které v případě nehody pokrývají prostor okna. Vůz tak nesplňuje bezpečnostní standard FMVSS #226.

Airbagy přitom do auta nejdou jednoduše instalovat, kabina Viperu totiž bojuje s nedostatkem místa. A boční bezpečnostní pytle se do ní prostě nevejdou.

Výrobce by problém samozřejmě mohl řešit úpravou vozu, která by změnila tvar střechy a možná i dveří, ale modifikace by si pochopitelně vyžádala nemalé finanční prostředky. A ty se koncernu Fiat Chrysler do sporťáku, o který není zrovna velký zájem, investovat nechce.

Kombinace těchto faktorů tedy způsobila, že Viper během příštího roku skončí. Aktuální třetí generace s 8,4litrovým desetiválcovým motorem o výkonu 654 koní (481 kW) tak na trhu vydrží pouhé čtyři roky.

V budoucnu by se však Viper, jehož kariéra začala v roce 1992, mohl vrátit. Jen už nepůjde o surový sportovní vůz s desetiválcem. Jako základ zvažované příští generace totiž poslouží platforma koncernu FCA, známá například z Alfy Romeo Giulia.

To však současně znamená, že obrovský motor bude muset být nahrazen menší jednotkou. Za milé překvapení by přitom byl považován alespoň jakýkoli osmiválec.