Studie Vision E přitom ukazuje škodovku dosud nevídanou. Jedná se o nejluxusnější a nejrychlejší SUV od Škody, držící se moderní koncepce kupé-SUV, se kterou poprvé uspělo BMW X6.

Právě svažující záď konceptu pak naznačuje, jak by mohl vypadat připravovaný Kodiaq Coupé, jehož příjezd očekáváme v roce 2018 nebo 2019.

Čtěte také: Škoda Kodiaq Coupé se ukazuje na nové ilustraci. Takhle by se vám líbila?

Na délku pak Vision E měří 4645 mm, široké je 1917 mm a vysoké 1550 mm - i tyto rozměry víceméně odpovídají tomu, co bychom očekávali od sportovněji střiženého Kodiaqu.

Rozvor konceptu dosahuje 2850 mm a automobilka slibuje hromadu místa uvnitř čtyřmístného interiéru. A samozřejmě i dostatečně velký kufr.

Zajímavě pak vypadají také úzké světlomety, které jsou navíc dělené - sice ne tak patrně jako u nedávno omlazené Octavie, ale jsou.

Vision E však naznačuje i elektrickou budoucnost značky.

O pohon konceptu se starají dva elektromotory o souhrnném výkonu 306 koní (225 kW), každý umístěný na jedné nápravě. S takovou silou překonává Vision E i dosud nejvýkonnější Superb 2.0 TSI, který podává výkon 280 koní (205 kW). Vision E pojede až 180 km/h a otázkou zatím zůstává zrychlení z nuly na sto.

Čtěte také: Audi chystá další SUV. Jeho koncept zřejmě ukazuje konkurenci pro BMW X6

Kapacita akumulátorů by měla vystačit na 500 kilometrů dojezdu a přítomny jsou i částečně autonomní technologie. Vision E je schopen sám projíždět kolonami, pohybovat se po dálnici bez zásahu řidiče nebo dokonce vyhledat parkovací místo a následně se vrátit k „páníčkovi".

První produkční elektromobil Škoda plánuje už na rok 2020, v roce 2025 by měla být elektrifikovaná celá čtvrtina nových vozů.

Ale již v nadcházejících letech se prý máme těšit na plug-in hybridní verze modelů Superb a Kodiaq.