Exteriér nového Tucsonu se připodobnil většímu sourozenci Santa Fe. Středně velký model získal nové LED světlomety a zadní lampy, kaskádovitou mříž chladiče, přemodelovaný přední a zadní nárazník nebo nová kola.

Ani interiér nezůstal změn ušetřen. Středový panel byl významně přepracován, takže už i Tucson vozí infotainment, jehož dotykový displej je vystrčen z palubní desky směrem vzhůru. Standardně je k mání sedmipalcová verze displeje s konektivitou pro mobilní telefony, za příplatek dokonce osmipalcová s navigací.  V Tucsonu se také nachází dva USB vstupy, bezdrátová nabíječka pro mobilní telefony nebo audiosystém Krell.

Subaru Forester.
Nové Subaru Forester se ukázalo světu. Designem nepřekvapí, je však prostornější

Chybět pochopitelně nesmí ani asistenční prvky podpory řidiče. Těch je celý balík a zahrnut je asistent pro odvrácení čelní kolize, asistent pro jízdu v pruhu, asistent pro rozpoznávání únavy, adaptivní tempomat, asistent dálkových světel nebo čtení dopravních značek. Při parkování potom pomůže prostorový kamerový systém.

Benzín, nafta a dokonce dva druhy automatu

Nabídka motorů zahrnuje dva dieselové motory a dva benzínové. Zároveň se Tucson v budoucnu stane prvním modelem Hyundai, vybaveným „mild-hybridním“ systémem s palubním napětím 48 V.

Vůbec nejvýkonnější a zároveň největší je dvoulitrový diesel o výkonu 186 koní (137 kW). Motor je k mání výhradně s pohonem všech kol a vybírat lze buď šestistupňový manuál, nebo nově vyvinutý osmistupňový automat s měničem. Slabší naftový agregát má objem 1,6 litru a lze jej pořídit s výkony 115 nebo 133 koní (85 nebo 98 kW). První variantu lze dostat s pohonem předních kol a manuálem, druhou jako manuál s předokolkou, nebo sedmistupňový dvouspojkový automat se čtyřkolkou.

Volkswagen Touareg.
Volkswagen odhalil nový Touareg. Je větší, lehčí a nabitý technologiemi

Základem benzínové nabídky je atmosférický přímovstřikový čtyřválec 1.6 GDI, disponující výkonem 132 koní (97 kW), nabízený pouze s manuálem a předním náhonem. Nejdynamičtějším motorem se potom stane přeplňovaný čtyřválec 1.6 T-GDI o výkonu 177 koní (130 kW). I tady můžete sáhnout po ručně řazené převodovce, či dvouspojkovému automatu. A k dispozici bude jako předokolka i čtyřkolka.

Aktuálně je nový Tucson vystavován na autosalonu v New Yorku a do prodeje jde v polovině letošního roku. Výrobu pro evropské trhy zajistí tuzemský výrobní závod v Nošovicích.