Nově představený elektrický MPV-crossover FF 91 by měl Teslu Model X překonat v každém myslitelném ohledu, nicméně zatím pouze na papíře. Na veletrhu spotřební elektroniky CES se totiž představil pouze prototyp, který sice vypadá zajímavě, ale svou vrcholnou formu zatím nepředvádí.

Podle dostupných informací stojí vůz na vlastní platformě Variable Platform Architecture (VPA), která využívá na každé nápravě jeden elektromotor. Dohromady mají oba motory souhrnný výkon 1065 koní (783 kW) a točivý moment 1800 Nm.

Čtěte také: Renault začal prodávat nový Scenic a Grand Scenic. V základu má 20palcová kola

Takovými hodnotami se ještě před několika lety chlubilo jen Bugatti Veyron. FF 91 by mělo z nuly na sto zrychlit za 2,4 sekundy, jenže to dosud ještě nikdo neviděl. Komfortu přispívá mimo jiné i adaptivní podvozek.

Co se baterií týče, pod podlahou je uloženo celkem 130 kWh kapacity a dojezd by měl podle evropského měřícího cyklu NEDC činit 700 kilometrů na nabití. Podle amerického, o něco reálnějšího měření, to dělá "jen" 600 kilometrů.

Díky speciální rychlonabíječce Faraday Future slibuje, že auto bude nabito na sto procent za méně než hodinu.

Faraday Future FF 91.Zdroj: Faraday Future

Obrovským tématem u moderních automobilů jsou samozřejmě i autonomní technologie. FF 91 se sice zatím neobejde bez řidiče, ale je zřejmé, že je připraveno na budoucnost. Auto má celkem 13 radarů, 12 ultrazvukových senzorů, 10 kamer a jeden 3D lidar.

Dokonce by mělo disponovat technologií samočinného parkování a hledání místa, ale tento prvek, který chtěla společnost předvést na veletrhu CES, bohužel zrovna nefungoval.

Čtěte také: Kia ukázala nové Picanto. Do prodeje zamíří na podzim

Ačkoliv Faraday Future zatím nemá vlastní továrnu a spekuluje se o finančních problémech v rámci značky (která ještě nevyrobila žádné produkční auto), mohou zájemci už nyní skládat zálohu ve výši 5000 amerických dolarů (130 tisíc korun).

Finální částka za vůz ani termín dodání zatím nejsou zřejmé, ale spekuluje se o cenách mezi 150 tisíci a 200 tisíci dolary (3,9 až 5,2 miliony korun) za produkční model.

Zdroj: Youtube