Nejde přitom u úplnou novinku, F60 America totiž technicky vychází z dvanáctiválcové F12 Berlinetta, přišla však o střechu a dostala několik úprav karoserie.

Přesněji řečeno, střechu tohle Ferrari samozřejmě má, ale spíš "nouzovou". Je plátěná a velice lehká, neměla by se používat do rychlosti 120 km/h a nasazuje se hezky postaru ručně.

Ferrari F60 America.

Za dvěma sedadly našly místo výrazné ochranné oblouky, jejichž tvar má také optimalizovat proudění vzduchu kolem kabiny, nové jsou oba nárazníky, agresivně pak vypadá mohutný difuzor a pozornosti designérů neušly ani dveře a blatníky.

Zdroj: Youtube

Uvnitř najdeme červeno-černý interiér: červená část je určena pro řidiče, černá pro spolujezdce. Na obou sedačkách je vyšita americká vlajka.

Zdroj: Youtube

Pohonné ústrojí zůstává stejné jako v případě "dárce orgánů" F12 Berlinetta. Pod kapotou se tedy ukrývá atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,3 litru, výkonu 741 koní a točivém momentu 690 N.m. Poháněna jsou zadní kola přes sedmistupňovou dvojspojkovou převodovku. Na stovku vůz rychlí za 3,1 sekundy.

Ferrari F60 America.

Jestli vám "italsko-americká" novinka připadá lákavá a chtěli byste si ji koupit, máte smůlu. Jednak je určena pouze pro zájemce v USA a pak také bylo všech deset plánovaných kusů rozebráno ještě před premiérou. Co na tom, že jeden exemplář stojí 2,5 milionu dolarů, tedy v přepočtu přibližně 50 milionů korun.