O nápadu Ferrari informoval britský Top Gear, který na ženevském autosalonu vyzpovídal šéfa italské značky Sergia Marchionneho. Samotné 250 GTO se ostatně považuje za jedno nejcennějších a nejvzácnějších vozů světa, tudíž není pochyb, že by si znovuzrozená klasika nenašla zájemce.

Trend výroby starých a legendárních modelů mezi velkými automobilkami odstartoval Jaguar, který v minulosti uvedl pokračování série závodních E-Typů Lightweight, silničních XKSS a nedávno oznámil výrobu nových 25 kusů ikonického závoďáku D-Type.

Ferrari 250 GTO.
GALERIE: Nejdražší auta na světě. Hraje se na stovky milionů korun, vede Ferrari

Podobný program nakonec rozjel i Aston Martin, který přivedl zpátky na svět DB4 GT, dále Lister s jeho závodním Knobbly či současný vlastník značky AC, jež uvedl devět kusů zbrusu nové Cobry z roku 1962. Koupit jste si mohli také nový Jensen Interceptor.

„Co provedl Jaguar se svými starými modely, je chytré, ale uvést zpátky 250 GTO bude těžký úkol, přičemž lpění na minulosti se může rychle stát velmi špatným zlozvykem,“ řekl Top Gearu Marchionne. „Každopádně je zde ale pro takový projekt místo na trhu a snad veřejnosti něco ukážeme již v následujících letech,“ naznačil.

Koncept New Stratos z roku 2010.
Takhle zní nová „Lancia" Stratos. Sporťák s technikou Ferrari je šíleně drahý

Ferrari původně vyrobilo jen 39 exemplářů 250 GTO, jejichž ceny se dnes mohou pohybovat i kolem miliardy korun. V nádherné karoserii se nacházel třílitrový dvanáctiválec, ačkoliv později se pod kapotou objevil i větší čtyřlitrový motor. Modely byly postaveny jako závodní stroje, které však bylo technicky možné využít i na silnici.

Pokud se tak Ferrari podaří svědomitě vytvořit pokračování série 250 GTO, je velmi možné, že toto legendární Ferrari si budou moci dovolit i lidé, kteří na originální kusy z 60. let nemají prostředky. Pořád ale půjde o auto pro hodně, hodně bohaté zájemce. Nedivili bychom se ceně v řádech desítek milionů korun.