Nový model, prozatím označovaný jako F16X, má být postaven na základě GTC4Lusso a nabídne vyšší podvozek a o něco praktičtější karoserii. Více jsme již psali zde.

Ruka trhu totiž mluví jasně a zákazníci upřednostňují SUV a crossovery před vším ostatním. Jelikož se ale Ferrari dříve zapřísáhlo, že SUV do myšlenky značky nezapadá a nebude tyto vozy vyrábět, vedení se zřejmě nyní snaží z prekérní situace lehce vybruslit.

Opel Insignia GSi.
Opel představil sportovnější Insignii GSi. Má 260 koní a ostřejší charakter

Marketingový šéf Ferrari Enrico Galliera totiž v nedávném rozhovoru pro britský magazín Autocar zmínil, že italská značka opravdu nebude produkovat SUV, protože tuto kategorii nelze nazývat sportovními auty. Nebudou tedy vyrábět čtyřdveřový model, jelikož ho nelze nazvat sporťákem.

Místo toho ale máme očekávat FUV, tedy „Ferrari Utility Vehicle“, ve volném překladu „užitkové vozidlo od Ferrari“. Chytrý mechanismus otevírání dveří má pak zajistit, že auto bude na první pohled vypadat jako dvoudveřové kupé.

Ilustrační foto.
Tahák na dovolenou: Není benzín jako benzín. Podívejte, co tankovat v zahraničí

Pravděpodobně tedy lze očekávat podobné uspořádání a otevírání dveří jako například u Mazdy RX-8, jejíž druha řada dveří je menší a otevírá se na druhou stranu.

Ferrari si tak pouze hraje se slovy. SUV nakonec vyrobí, bude mít zvýšený podvozek a čtveřici dveří, jen se v kruhu italské značky nebude označovat jako SUV. Což o to, že bude nakonec konkurovat chystaným rivalům jako Lamborghini Urus a Aston Martin DBX. Tedy dalším luxusním a drahým „esúvéčkům“.