Italská společnost Riva přitom patří právě mezi nejslavnější výrobce luxusních jachet a člunů. Auto, o němž Fiat hovoří jako o "nejmenší jachtě na světě", se konkrétně inspirovalo modelem Aquariva Super.

Proto provedení 500 Riva dostalo například specifický modrý lak, který loďařská firma k jachtě nabízí. Vůz se chlubí také chromovými doplňky, unikátními 16palcovými koly a dvojitou linkou, která lemuje karoserii.

Fiat 500 Riva.Zdroj: Fiat

Atmosféru luxusních jachet ale nejvíce připomíná interiér, především zásluhou dekorů z mahagonového dřeva. Kromě palubní desky dřevo najdeme také na hlavici řadicí páky, prahových lištách i volantu.

Zajímavě vypadá také kožené čalounění v barvě slonoviny.

A samozřejmě nechybí štítek s výrobním číslem edice Riva. Fiat totiž plánuje postavit jen 500 kusů. Zájemci přitom mohou zvolit nejen klasický hatchback, ale i provedení se shrnovací plátěnou střechou.

Fiat 500 Riva.Zdroj: Fiat

Na výběr jsou všechny motory nabízené pro standardní model. Základem je tedy atmosférická dvanáctistovka o výkonu 69 koní (51 kW), kterou doplňují dvě varianty přeplňovaného dvouválce 0.9 TwinAir (62,5 kW/85 k a 77 kW/105 k).

Fiat ale nabízí také 1,3litrový turbodiesel o výkonu 95 koní (70 kW).