Focus stojí na nové platformě C2, což znamená vyšší torzní tuhost, lepší odolnost při nárazu, ale i rozvor natažený o 53 milimetrů. Díky tomu se zvětšil prostor pro zadní cestující a základní objem kufru činí 375 litrů u hatchbacku a 608 litrů u kombi. Kromě dvou pětidveřových provedení (hatchback a kombi) dorazí Focus na některé trhy také jako čtyřdveřový sedan.

Rozměry zatím k dispozici nemáme.

Lehčí karoserie a nová provedení

Karoserie s novým a uhlazenějším vzhledem je oproti dodělávající verzi aerodynamičtější a koeficient aerodynamického odporu činí jen 0,273. Zároveň se inženýrům Fordu podařilo srazit hmotnost v závislosti na provedení až o 88 kilogramů, čímž se spotřeba a emise obecně snížily o 10 %.

Chevrolet Camaro.
Chevrolet ukázal modernizované Camaro. Dal mu jinou tvář a nový motor

Když už jsme u těch provedení a verzí, základem jsou výbavové stupně Trend a Titanium, ale nechybí ani speciální modely. ST-Line přihazuje sportovního ducha, červené prošívání interiéru a doplňky s karbonovým vzhledem, Vignale hraje na luxusní strunu výběrem dřeva nebo kůže a Active přichází s vnějším oplastováním a vyšší světlou výškou.

Lepší výbava v příjemnějším balení

Celkově se prý úroveň interiéru pozvedla a to díky novým měkčeným materiálům a lepšímu zpracování. Krom toho samozřejmě nechybí ani očekávatelné technické vychytávky jak ze světa zábavně-informačních systémů, tak z kategorie bezpečnostních asistentů.

Ford přihazuje třeba adaptivní tempomat s funkcí automatického popojíždění v koloně, rozpoznávání dopravních značek, adaptivní vedení v pruhu nebo prediktivní světlomety, přisvětlující do zatáček podle značek před nimi.

Audi A7 Sportback.
Nové Audi A7 Sportback přichází na český trh. Na kolik „čtyřdveřové kupé“ vyjde?

Dále je možné Focus vybavit například navigací, adaptivními tlumiči, head-up displejem, ovládáním víka kufru „kopnutím“ pod nárazník, audiosystémem B&O Play a dalšími prvky. Další nezbytností je dnes i konektivita s mobilními telefony se systémy Android a iOS.

Na benzín jedině tříválce

Pod kapotu lze volit mezi benzínovými a naftovými motory, přičemž z benzínových jednotek nabízí Ford výhradně tříválce. Základní litr 1.0 EcoBoost je k mání s výkony 100 a 125 koní (74 a 92 kW), silnější 1.5 EcoBoost potom s výkony 150 a 182 koní (110 a 134 kW). Oba tříválce jsou nově vybaveny také technologií odpojování válce při nízké zátěži. Během 14 milisekund umí motor odpojit jeden z válců a šetřit tak palivo.

Naftové motory jsou čtyřválcové a jedná se o jednotky 1.5 a 2.0 EcoBlue. Menší provedení je nabízeno s výkonem 95 a 120 koní (70 a 88 kW), větší potom s výkonem 150 koní (110 kW).

Toyota RAV4.
Toyota představila novou generaci RAV4. Vypadá mnohem robustněji

Všechny motory jsou standardně k mání se šestistupňovým manuálem, ovšem s výjimkou dvou nejslabších motorizací lze objednávat také osmistupňový automat s měničem.

Výroba nového Focusu bude probíhat v německé továrně v Saarlouis a prodeje u nás startují v červenci letošního roku. K dispozici už je také první cena, a sice 359 990 korun.

Zdroj: Youtube