U amerických sportovních aut jde především o motor. Shelby GT350 Mustang pohání vidlicový osmiválec o objemu 5,2 litru, který poskytuje výkon přes 500 koní a točivý moment přes 540 N.m. Ford se chlubí, že silnější atmosféricky plněnou jednotku dosud nevyrobil. 

Motor je zajímavý také použitím ploché klikovkové hřídele, díky čemuž má agregát omezovač až v 8200 otáčkách. Mimochodem, v současnosti podobné řešení najdeme jen u Ferrari California.

Zdroj: Youtube

Kromě ohromného výkonu však má novinka překvapit i jízdními vlastnostmi a orientací na co nejlepší řidičské zážitky.

Že by na tom něco mohlo být, svědčí třeba i instalace lehké šestistupňové manuální převodovky. Trakci hnané zadní nápravy zvyšuje samosvorný diferenciál Torsen.

Shelby GT350 Mustang.

Proti běžnému Mustangu se Shelby liší také úpravami karoserie, které vylepšují aerodynamiku, dále má přepracovaný a tužší podvozek, adaptivní tlumiče, širší rozchod kol, pneumatiky Michelin Pilot Super Sport na devatenáctipalcových hliníkových kolech či sportovní brzdy od společnosti Brembo.

Uvnitř najdeme sedadla Recaro a zajímavostí je eliminace jakýchkoli chromových doplňků. Důvod? Prý by na slunci mohly "házet prasátka" a oslnit řidiče. 

Shelby GT350 Mustang.

Jinak je zatím Ford skoupý na jakékoli technické údaje, a na hodnoty ukazující dynamické schopnosti vozu si tak ještě musíme počkat. Stejně jako na informace o uvedení do prodeje a cenu.

Zdroj: Youtube

Jedna věc je ale téměř jistá: GT350 to nekončí, dá se očekávat, že Ford novou generaci Mustangu GT500 upraví i do podoby ještě výkonnějšího Shelby GT500. U něj se však už určitě objeví přeplňovaný motor.