Málo prostoru k pohybu a parkování, problémy se znečištěním vzduchu a vznik bezemisních zón. Doprava ve velkých městech je prostě čím dál komplikovanější a nejedna automobilka hledá způsob, jak pohyb dopravních prostředků v metropolích zjednodušit.

Výše zmíněné problémy by podle Fordu mohlo řešit kuriózní vozidlo, jež by kombinovalo prostorné MPV a malý elektrický motocykl, a jehož konstrukci si chce výrobce podle zveřejněných nákresů patentovat.

Upoutávka na Teslu Model Y.
Šéf Tesly zase slibuje. Nový Model Y prý přijede do dvou let, věříte tomu?

V podstatě si tedy Ford představuje civilní verzi batmobilu Tumbler, v němž Batman brázdil ulice v trilogii Temný rytíř. Na podobném způsobu má být totiž podle patentových nákresů možné z karoserie vozu, přesněji zpod přední kapoty, vytáhnout zabudovanou motorku a v cestě pokračovat na ní.

Tento způsob změny dopravního prostředku má dopomoci ke hbitější a čistější jízdě v přeplněných ulicích. Předpoklad Fordu tedy mluví o řidiči, který své auto zaparkuje na okraji města – jelikož do něj nemůže vjet třeba kvůli bezemisním zónám či nedostatku parkovacích míst – a do cílové destinace už bude pokračovat na elektrickém motocyklu.

Patentový nákres robotické sedačky Fordu.
Ford vyvíjí automobilovou sedačku, která bude umět chodit. Už má patent

V tuto chvíli jde ale pouze o nápad, který si chce Ford pojistit do budoucna. Rozsáhlé technické podrobnosti tedy v současné době od automobilky nečekejte. Pouze víme, že motorka by uvnitř auta zasahovala do interiéru a byla částečnou součástí středového panelu mezi předními sedačkami vozu.

V poslední době se každopádně nejedná o jediný zajímavý patent Fordu. Minulý rok výrobce zveřejnil nákresy jakési robotické sedačky, která by starším a pohybově indisponovaným lidem zajistila pohodlný nástup a výstup z auta (viz odkaz výše).